• 31-05-2014
  • מאת sarinadanie

הכלים הנדרשים להכנת פשטידה

הכלים הנדרשים להכנת פשטידה

פשטידה מכינים ממרכיבים פשוטים, ברוב המקרים ממצרכים שיש בבית. סביר מאוד להניח שאת הכלים להכנת פשטידה יש לכם בבית. לצורך הכנת פשטידה אתם תזדקקו לקערת ערבוב גדולה, סכין טובה לחיתוך, וקרש חיתוך לחיתוך ירקות או שאר המוצרים שאתם מתכוונים לשים בתערובת. אתם גם תזדקקו למטרפה להקצפת הביצים וערבוב המצרכים. ייתכן מאוד שתזדקקו גם למחבת כי מתכוני פשטידות מורכבים לפעמים ממוצרים שיש לטגן לפני הכנסתם לבלילה. כפות וכוסות מדידה גם הם חובה, עבודה על פי כמויות מדויקות הנמצאות במתכונים הם חשובות מאוד בהצלחה שלכם להכין את הפשטידה המושלמת.

המרכיבים להכנת פשטידה

רוב רובם של המתכונים להכנת פשטידות מורכבים ממרכיבים דומים וכמעט כולם מבוססים על מצרכים בסיסיים שנמצאים בבית בהישג יד. פשטידות קלות להכנה הם פשטידות ללא בצק בתחתית הפשטידה ולצורך הכנת פשטידה כזו תזדקקו לביצים, גבינות, מלח ופלפל שישמשו אתכם כבסיס לרוב הפשטידות. להכנות פשטידות מורכבות יותר שבדרך כלל נקראות קיש תזדקקו גם לבצק. את הבצק אפשר לקנות מראש, בצק עלים קפוא מתאים מצוין כתחתית לפשטידה ולמי מאתנו שיש יותר זמן יכול להכין גם את הבצק לבד. כמות המרכיבים מכתיבה לנו את גודל הפשטידה. סוגים מסוימים של פשטידות נאפים בקערות פיירקס סטנדרטיות בצורות שונות בעוד שאם אתם רוצים אתם יכולים לצקת את הבלילה לתבניות סיליקון בצורות ובגדלים שונים. לדוגמא מיני פשטידות נאפות בתבנית סיליקון שיעודה העיקרי הוא הכנת מאפינס.

אפיית פשטידה

פשטידה תמיד אופים בתנור אפיה. זו הדרך הטובה ביותר לעשות את זה. לשם אפיית הפשטידה שלכם תזדקקו לתנור תקין תבניות אפיה מתאימות וכפפה איכותית שתשמש אתכם להוצאת הפשטידה מהתנור. תבנית האפייה, הסוג שלה והגודל בדרך כלל מצוינים במתכון. נהוג לאפות פשטידות בכלי קרמיקה, זכוכית ולפעמים תבניות סיליקון עבור מנות קטנות יותר.

כלים מתאימים יהפכו את חווית הכנת הפשטידה לנעימה ובמיוחד להצלחה. אני ממליצה לרכוש את הכלים הנדרשים במידה ואין לכם כאלה ההוצאה היא קטנה והתמורה בנוחות היא גדולה.


הוספת מאמר