• 28-06-2014
  • מאת ozzlevy

בירות ישראליות - בירות בוטיק בישראל

מגמת הגידול של תעשיית הבירה הישראלית באה לביטוי בתחרויות שנערכות בין מבשלות הבירות המקומיות השונות, לבחירת הבירה הטובה ביותר.

למשל, באוקטובר, 2011 התקיים במתחם כפר המכבייה ברמת גן פסטיבל בירות, שהעניק הזדמנות ליצרנים מקומיים לצאת נגד מבשלות בירה בינלאומיות ידועות שמייבאות את התוצרת שלהן לישראל. שמות גדולים כמו German Lager Krombacher, Czech Pilsner Budvar, ובירת פירות מ-Kasteel בבלגיה השתתפו באירוע בינלאומי זה.

מיד אחרי האירוע הבינלאומי התקיימה גם תחרות בין הבירות הישראליות. התחרות נתנה הזדמנות ליצרני בירות ישראליות להציג את עצמם בחלון הראווה במסגרת פסטיבל הבירה והיא התרחשה מיד לאחר תצוגת הבירות הבינלאומיות. זו הייתה תחרות ראשונה מסוגה בתל אביב. הפסטיבל היה הזדמנות אמיתית לשיטוט בין הדוכנים, לקבלת שיעור קצר אודות מבשלות בירות ישראליות ולהבנת רוחב היריעה בכל מה שקשור לסגנונות של בירות שמיוצרות בישראל.

המנצחת הגדולה בתחרות זו שנערכה ב-2011 הייתה בירה עשירה ונפלאה מסוג pale ale שמייצרת מבשלת ירושלמית. בירה זו נבחרה באותה שנה כבירה הישראלית הטובה ביותר בתחרות. אבל בירה זו הייתה כל כך חדשה עד שלא הרבה אנשים שהשתתפו באירוע שמעו עליה...

האירועים בפסטיבל הבירה מסמנים את השינוי המשמעותי בסצנת השתייה של המדינה, גם אם מדובר במקום שמציע לאורחיו רק בר כשר. עד אז היו מעט מאוד מבשלות קטנות בארץ וסצנת השתייה נשלטה על ידי המותגים הגדולים, מכבי וגולדסטאר, ועל ידי בירות זרות מיובאות.

אמנם, עבור רבים, היין נותר המשקה המועדף. אבל ההצלחה של מבשלות בוטיק (כמו אחת ממבשלות הבירה החדשות שממוקמת באזור תעשייה לא אופנתי בפתח תקווה) – היא סימפטום למודעות ההולכת וגוברת של ישראלים רבים לבירות בוטיק מקומיות.

קורסים לייצור בירות

על הפופולאריות הגואה של בירות ישראליות שמוגשות בברים רבים בישראל – כולל בר כשר – אפשר ללמוד ממספר הקורסים הרב שנפתחו במכללות שונות, כדי להכשיר אנשים לייצר בירות. היום, מי שרוצה יכול לסיים את הקורס ולהכין לעצמו בירת בוטיק ביתית במטבח הבית שלו.

כמו קורסים לייצור יין, לבישול בריא או להכנת גבינות, גם הקורסים לייצור בירה מיועדים למי שמעוניין לפתח תחביב זה, או לאנשים שרוצים לנסות להשתלב בעבודה בתחום מבשלות הבירה. קורסים אלה מכשירים את הסטודנטים ומעניקים להם כלים ומיומנויות שיאפשרו להם להכין בירה ברמה גבוהה במטבח הפרטי שלהם.

בעצם, הבירה מורכבת מכשות, לתת, שמרים, תבלינים ומים. ויודעי דבר אומרים שזה לא באמת קשה להכין בירה איכותית. כל שנדרש, מלבד ידע, זה גם ציוד שנדרש להכנת הבירה, שנמצא בהישג יד.

תוכלו לחפש קורסים אלה במכללות השונות, פשוט להקיש את מילות המפתח המתאימות באינטרנט ולהירשם לאחד הקורסים המתאימים לכם.


הוספת מאמר