• 04-08-2014
  • מאת oot1

שירותי מחשוב לעסקים – שירותים הכרחיים לכל עסק וארגון

 כל עסק באשר הוא חייב לדאוג לעצמו לפיתרון מחשוב. מדובר על אחד מהשירותים הטובים ביותר והיעילים ביותר אשר יכולים לעשות את ההבדל בין עסק יעיל שלא סובל מעיכובים כאלו ואחרים (עליהם נרחיב בהמשך המאמר) ולמעשה – עסק הדואג למחשבים שברשותו ויתרה מכך – דואג ושומר על הנתונים שלו.

שירותי מחשוב לעסקים – מה הכוונה?

אז מה הכוונה כאשר שומעים על המושג שירותי מחשוב עבור עסקים/ארגונים גדולים וקטנים כאחד? ובכן, מכיוון שכיום כל עסק באשר הוא מחזיק במחשב וברוב המקרים במספר מחשבים הרי שיש לדאוג לתפעולם באופן יעיל ולכן פתרונות המחשוב מציעים מגוון של אפשרויות המאפשרים עבודה שוטפת של המחשבים.

הפתרונות הינם: הקמה לצד תחזוקה של רשתות (חלק בלתי נפרד כאשר מדובר על ארגון/עסק בעל מספר מחשבים אשר צריכים לעבוד זה עם זה), לווי ברכישה של חומרה לצד רישוי, ייעוץ בנוגע לשדרוגים וכן, פרויקטים, שירותי עזרת desk.
כמו כן, במסגרת פתרונות למחשוב לעסקים ניתן למצוא גם את שירותי ה-
IT אשר נחשב כחלק בלתי נפרד ועיקרי במתן פתרונות מחשוב עליו נסביר כעת.

שירותי IT במסגרת פתרונות מחשוב.

אז מה למעשה שירותי ה-IT במסגרת של פתרונות מחשוב לעסקים? ובכן, שירותים אלו מציעים שירותים חשובים של שירותי ניטור (מטרת שירות זה היא לעלות על תקלות עתידיות או עכשוויות ולטפל בהם במהירות בכדי לצמצם, ככול הניתן, נזקים), פתרונות וירטואליזציה (איחוד של מספר שרתים לשרת פיזי אחד), שירותי אבטחת מידע, שירותי DBA  (מדובר על טיפול במסדי נתונים בארגון, כמו למשל: חשבשבת, SAP  וכדומה)