יעדים בארץ

  • 03-09-2014
  • מאת sharonkal80

סיורים בירושלים, קסם של עיר

ירושלים היא העיר הגדולה ביותר במדינת ישראל, המכילה למעלה מ – 800 אלף תושבים. בירושלים ממוקמים מוסדות ממשלה שונים כמו: הכנסת, בית ראש הממשלה ומשכן הנשיא, אך מעבר לכך, ירושלים היא אחת הערים הפופולאריות ביותר בעולם בה מבקרים כמה מאות אלפי תיירים בשנה. עיר זו מקודשת ליהדות, לנצרות ולאיסלאם, והיא נחשבת לאחת מהערים היפות והמיוחדות ביותר בעולם. החשיבות הגדולה שיש לעיר, יחד עם היופי המיוחד שלה מושכים ישראלים ותיירים רבים לעשות סיורים בירושלים, וליהנות ממגוון האטרקציות הרחב שיש לה להציע.      


אתרי תיירות פופולאריים בירושלים

טיולים בירושלים הפכו פופולאריים מאוד בשנים האחרונות, כנראה בגלל אתרי התיירות והאטרקציות הרבות אשר מציעה העיר. סיורים בירושלים, אשר פוקדים את האטרקציות השונות, נעשים על בסיס קבוע, ומציגים את הייחודיות שלה על פני הערים האחרות. בין האטרקציות השונות ניתן למצוא:

  • הכותל המערבי: שרידי אחד מן הקירות אשר מקיפים את הר הבית. הכותל הוא אחד מן המקומות הקדושים ביותר ליהדות, ולו חשיבות דתית, היסטורית ולאומית.

  • מגדל דוד: המצודה אשר שימשה במשך שנים להגנה על העיר.

  • מנהרות הכותל: מערך של מנהרות תת קרקעיות העוברות לאורכו של הכותל המערבי, ומתחת לרובע המוסלמי של העיר.

  • כיפת הסלע: או בשמה השני "כיפת הזהב", היא מבנה מוסלמי קדוש, אשר בנוי על פסגתו של הר הבית, ועוד.

בנוסף לאטרקציות הקדושות והמיוחדות בעיר, בירושלים ניתן למצוא גם אטרקציות שונות נוספות כמו: מעלית הזמן, סימולטור אשר מציג את ההיסטוריה של העם היהודי לאורך השנים, ועוד.    


סיורים בירושלים עם ילדים  

טיול בירושלים עם הילדים עשוי להיות חוויה מיוחדת במינה. הורים רבים מעוניינים לקחת את ילדיהם לסיורים בירושלים בעיקר בגלל תחושת הקדושה שחלה על העיר. כל ילד יהודי לומד כבר מגיל צעיר כי ירושלים היא עיר הבירה של מדינת ישראל, ויודע בעל פה את המשמעות שיש לה בעבור כלל הדתות, והורים רבים מעוניינים לקחת את הילדים לצפות באתרי הקדושה מקרוב.   


ירושלים בלילה

חברות רבות מציעות טיולים ליליים בירושלים המציגים את הקסם של העיר, ושל המקומות הקדושים גם בלילה, תחת האורות. טיולים ליליים יכולים להיות חווה מיוחדת ויוצאת דופן, במיוחד בימי הקיץ החמים.  הוספת מאמר