• 29-09-2014
  • מאת שטרודלה

טלפתיה - איפה הכי כדאי

טלפתיה – תופעה אנושית מרתקת עם מקום של כבוד בבידור הקל

טלפתיה היא תפיסה על - חושית המעניקה לאדם שניחן בה את היכולת לקרוא את מחשבותיו של אדם אחר. ברמה היום - יומית קורה לא פעם ששני בני אדם אומרים יחד את אותן מלים בדיוק, או שהטלפון מצלצל ועל הקו נמצא מישהו שזה עתה חשבנו עליו. התרחשות כזאת מרגשת אותנו ואנו מייחסים אותה ל'טלפתיה'.

טלפתיה נחשבת לתופעה על טבעית אבל לא קיימות הוכחות מדעיות לקיומה. יתר על כן, ישנם חוקרי מוח החושבים שהיא איננה קיימת בכלל. ובכל זאת, ההתעניינות בה רבה, ישנן תאוריות רבות על מהותה ויש לה השלכות מעשיות רבות על חיי היום – יום.

טלפתיה – מה ידוע לנו אודותיה

ישנן אין ספור תאוריות המנסות להסביר את התופעה. היא הייתה מוכרת כבר בתקופת היוונים הקדמונים והם הבינו שזו תקשורת בלתי מילולית בין אנשים. הם ידעו גם להסביר שיש אדם משדר וישנו זה שקולט. מחקרים מאוחרים יותר מצאו שבזמן התרחשות התופעה מופיעים גלי אלפא הן במוחו של המשדר והן במוחו של הקולט. גלים אלו מאפיינים מצב של רגיעה במוח ותדירות הופעתם היא של 8 גלים בשנייה. טלפתיה עשויה להתעורר גם כשהגוף נכנס למגננה בשל תחושת סכנה ובמצב של ציפייה דרוכה או התרגשות לקראת משהו שעומד לקרות. אנשים מדברים על 'תחושות בטן' ו'קריאת המחשבות' של יקיריהם לפני סכנה או אסון ואת המצבים האלה  ניתן לייחס לתופעה של טלפתיה.

החוקרים ממשיכים לחקור את התופעה ונכון להיום - רב הנסתר בה על הגלוי. ידוע כבר שישנם אנשים אשר חווים תחושות טלפתיה יותר מאחרים וישנם כאלה שאינם חווים בכלל. בכל מקרה, התופעה היא מרתקת, מסקרנת ומעניינת.

הטלפתיה בחיי היום- יום, באמנות ובבידור הקל

המסתורין הרב שבתחום זה מושך רבים לעסוק בו. לגלות את צפונות הלב, לדעת מה חושב האחר ולהזיז דברים באמצעות ריכוז המחשבה הם עניינים מאתגרים ביותר. כך הפכה הטלפתיה לאמנות שימושית מבוקשת, מרתקת ומבדרת ואמנים עושים בה שימוש נרחב ומצליח בהופעותיהם.

בעבר הלא רחוק, קראו להם 'קוסמים'. היום הם 'אמני החושים' ו'אמני טלפתיה'. קוסם נתפס כמי שמבצע מעשים על טבעיים, מסתוריים ומופלאים ואלה מעוררים התפעלות והערצה מצד כל מי שצופה בהם. תחום הקסמים, שעבר מהפך של ממש בשנים האחרונות, שייך לז'אנר מבוקש מאוד בתחום הבידור הקל. אמנות הטלפתיה  נבנית מידע נרחב בפסיכולוגיה, בתיאטרון ומשחק, בקסמים ובעולם האשליות. יש אומרים שאפשר לפתח יכולות טלפתיות באמצעות תרגול של מודעות ותשומת לב למסרים פיזיים, באמצעות הקשבה לתת ההכרה – תחום הפועל רבות גם בזמן השינה, וערנות לתחושות השונות המתעוררות בגוף.

טלפתיה היא נושא מרתק. היא מעניינת אנשים  ומסקרנת אותם ואין אדם הנשאר אדיש למראה הופעה שבה האשליה נראית יותר מציאותית מהמציאות עצמה.

 


הוספת מאמר