• 05-10-2014
  • מאת 66centrifogo

הדברת נמלים נמלת האש

נמלים תמיד נחשבו לדבר מטריד ומציק שאיננו רוצים בביתנו ולכן אנו נעזרים בשירותים של הדברת נמלים. בעוד בבית הנמלים מהוות מטרד, בחקלאות דווקא ישנו צורך יותר קריטי מכיוון שישנם נמלים אשר פושט גונבות תבואה מהשדות. ישנן מינים רבים של נמלים בישראל אך למעט עקיצות אשר הן בעצם צביטה קטנה אין נמלים מסוכנות בישראל. הדברת נמלים בבית נבעה בעיקר מסלידה מנחילי נמלים הצועדים לכם במטבח.

לצערי הרב בשנים האחרנות הופיע בארצנו מיץ פולש וטורדני במיוחד – נמלת האש הקטנה. זוני נמלה קטנה המגיעה אלינו מדרום אמריקה, ככל הנראה הגורם להפצתה בישראל ובמדינות אחרות בעולם קשור לסחר העץ המגיע אלינו מדרום אמריקה ולעיתים מזוהם בנמלים. הנמלה זוהתה לראשונה בישראל בשנת 2005 באיזור עמק הירדן אך מאז נצפתה בעמק יזרעאל, דרום הכרמל, איזור השרון וגוש דן.

אז מה הבעיה בנמלת האש הקטנה?

נמלת האש הקטנה, בניגוד מוחלט לכל מיני הנמלים החיות בישראל (וישנם הרבה מאוד מינים) גורמת לעקיצה כואבת במיוחד ויוצרת תגובה המזכירה כוויה. הנמלה פוגעת בבני אדם ובעלי חיים ואפילו בגידולים. נמלת האש הקטנה פוגעת בכל האיזון האקולוגי והיא נמצאת ברשימה של 100 המינים הפולשים הבעייתים ביותר. כאשר נתקלים בנמלת האש מומלץ להזמין שירות של הדברת נמלים על מנת לחסל את הקן באופן יסודי. ישנם ארבעה תכישירים מיוחדים בישראל להדברת נמלת האש. נראה שהחומר הנפוץ ביותר הוא הסייג' פרו, חומר זה הוא פיתיון גרגירי אותו הנמלה לוקחת אל הקן ושם הוא הורכ את שאר הנמלים אשר אוכלות את הפיתיון. בעזרת חומר זה ניתן להשמיד את כל הקן תוך שבוע. נמלת האש גורמת נזקים לחי ולצומח, היא יכולה לגרום לעיוורון בבעלי חיים ופוגעת במגוון הביולוגי. לכן כאשר נתקלים בנמלת האש יש להזמין הדברת נמלים באופן מיידי.  את נמלת האש ניתן לזהות בקלות בזכות צבעה האדמדם.

מה לעשות במקרה של עקיצה?

על פי המלצות משרד הבריאות, במקרה של עקיצה יש למרוח חומר חיטוי על מקום העקיצה על מנת למנוע זיהום. העקיצה כואבת מאוד וניתן למרוח משחה לשיכוך כאבים ולשים קרח על מקום העקיצה של נמלת האש. במקרה של תגובה אלרגית יש לפנות מייד לעזרה רפואית.

מהו הקושי בהדברת נמלת האש?

ישנם מספר מאפיינים מיוחדים לנמלת האש אשר הופכים את ההדברה לקשה:

1. קיני הנמלים אינם גלויים, קשה למצוא אותם.

2. בכל קן ישנן מספר מלכות העסוקות ברבייה.

3. נמלת האש יוצרת מושבות על הכוללות מספר קינים החיים בשלום זה עם זה, זהו לא דבר מובן מאליו מכוון שבדרך כלל קיימת יריבות בין קיני נמלים שונים.

כאשר אתם נתקלים בנמלת באש הקטנה הזמינו מייד מדביר וציינו בפירוש שיש לכם עסק עם נמלת האש הקטנה. 


הוספת מאמר