• 05-11-2014
  • מאת שיואושר

הידע שנדרש להציג בוחן תנועה בבאר שבע

 

זירת תאונה יכולה להציג אתגר גבוה מאוד עבור כל מי שמנסה לחקור ולבדוק מה בדיוק התרחש ברגע שבו פגע רכב פרטי באוטובוס, ברגע שבו התנגש אופנוע בקבוצת בני אדם, ובעוד רגעים איומים אחרים שבהם אנו מבינים עד כמה קשה יכולה להיות תאונת דרכים. בעיר גדולה כמו באר שבע (וכמובן גם בסביבותיה) יכולים היום להיעזר נהגים שונים בשירותי בוחן תנועה. בוחן תנועה בבאר שבע הוא אדם שרכש את הידע שלו בצורה מסודרת והוא יכול להציג אותו בצורה מרשימה אל מול כל זירת תאונה אליה הוא מגיע.

 

על מנת להבין מהי רמת הידע של בוחן תנועה כזה בעיר חשוב להכיר את התחומים השונים בהם הוא מתמחה. בוחן תנועה בבאר שבע שמציג רמת ידע גבוהה יודע כיצד לזהות את מסלוליהם של הנהגים שהיו מעורבים בתאונה, לאתר את המיקום המדויק של ההתנגשות, לבחון את זמן התגובה שהיה לכל נהג, לנתח את ההשלכות של תנאי מזג האוויר ברגע התאונה, לבדוק לעומק את חלקם של פריטי הרכב כמו למשל צמיגים וכד', ולבצע את כל המדידות הנדרשות על מנת ליצור סקיצות מדויקות של רגע התאונה.

 

בנוסף לכך, מי שנחשב לבוחן מקצועי גם מטיב מאוד לנתח את הסביבה שבה התרחשה התאונה. הגיאומטריה של הכביש באזורי צמתים, מיקומם של הרמזורים, יכולות שחזור של שדה הראייה של הנהגים ביחס לשטח, ועוד פעולות בכל תוואי ואזור מצטרפות אל חישובים שעושה

 בוחן תנועה בבאר שבע כמו חישוב של מהירות הרכב לפני התאונה, בעת הבלימה וגם בעקומה, וחישוב של מהירויות ביחס למסה של הרכב ולאנרגיה. אין ספק שכל המהלכים האלו מצביעים על יכולת מרשימה ביותר שאותה מציג רק בוחן בעל ידע רב.

 

 


הוספת מאמר