• 05-11-2014
  • מאת שיואושר

ההשלכות של שימוש בשירותי בוחן תנועה באשדוד

 

לא קשה להבחין בקיומו של בוחן תנועה במשפטי תעבורה רבים בישראל. למרבה הצער לא מעט תאונות קורות ברחבי ישראל מדי שנה, וגם העיר אשדוד אינה נבדלת ממקומות אחרים שבהם מתרחשות תאונות בעוצמות כאלה ואחרות. לכן ברגע שיש צורך בחוות דעת של מומחה יכולים רבים מבני העיר להיעזר בשירותיו של בוחן תנועה באשדוד ולראות כיצד הדבר יכול ליצור השלכות שונות הן על מהלך המשפט והן על תוצאותיו הסופיות. במהלך המשפט מעיד הבוחן בהתאם לניתוח שביצע בשטח ובהתאם לכל הנתונים שאסף מזירות התאונה השונות.

 

לאחר גיבוש המסקנות הסופיות לגבי כל תאונה מגיש הבוחן את הדו"ח שלו, ואף מציע את שירותיו בכל הקשור לייצוג בבית המשפט לתעבורה, כאמור, חשוב מאוד להבין עד כמה יכול חלקו של בוחן תנועה באשדוד להיות קריטי בלא מעט משפטי תעבורה שונים. אחרי הכול אנו צריכים להבין כי חוות דעת של מומחה היא דבר שיכול לסייע רבות לעדותו של נאשם בתאונה מסוימת, ולכן התמונה יכולה להשתנות לעתים בצורה חיובית מאוד עבור מי שעבר תאונה לא פשוטה ומואשם כרגע בכך שהוא היה הגורם לפציעה או חלילה למוות של מעורבים אחרים בתאונה.

 

עדות מקצועית של בוחן תנועה במשפט תעבורה של תושב אשדוד היא בעלת ערך בכל קנה מידה. זאת מאחר ובזכות הצגת הנתונים המקצועיים הקשורים לזירת התאונה ובזכות העלאת טיעונים שמדגישים את התנהלותו של הנאשם בעת התאונה ואת רמת המעורבות שלו, יכול בוחן תנועה באשדוד להמחיש עד כמה נאשם מסוים לא יכול היה להיות הגורם שאחראי לתאונה. גם התייחסות לתנאי מזג האוויר, מצב הדרך,וקיומם (או אי קיומם) של תמרורים שונים, תביא להצגת תמונה כמה שיותר מדויקת בכל הקשור לרגע שבו התרחשה התאונה.

 

 


הוספת מאמר