• 05-11-2014
  • מאת שיואושר

חוקר תנועה מוסמך

 

מיהו חוקר מוסמך

ברגע שצריך לחקור תאונת דרכים יש לבצע מספר רב של פעולות שרק איש מקצוע מהתחום יכול לבצע אותן. לצדן של מכוניות הפוכות על כביש ראשי אנו יכולים לראות כיצד בוחני תנועה של משטרת ישראל מבצעים מדידות, סריקות, בדיקות ופעולות חשובות נוספות על מנת לזהות מה בדיוק גרם לתאונה שהתרחשה לפני זמן מה במקום שבו הם עומדים.

 

אך מאחר והיום כבר פועלים חוקרי תנועה אזרחיים, הרי שהם עושים זאת רק לאחר שקבלו הסמכה רלוונטית. חוקר תנועה מוסמך הוא אדם שעבר קורס בתחום זה ורכש את הידע הנדרש על מנת לחקור תאונה ולהבין מה גרם לה. בוגר קורס כזה יכול להצביע על סיבות כמו כשלים, טעות אנוש, תנאי דרך וכיו' שגרמו לתאונה. זאת בזכות חומר הלימודים שהועבר לו בצורה מסודרת.

 

הפעולות שמבצע חוקר בעל הסמכה

לא רק מדידות ובדיקות בשטח יכול לבצע חוקר תנועה מוסמך. ההכשרה שעבר אדם כזה משרתת אותו בצורה נרחבת ואף יכולה לעזור לגורמים רבים מולם הוא עובד. כך למשל, חוקר תנועה מוסמך יכול לסייע מאוד לעורכי דין של נהג נאשם כשהוא מגיע כעד מומחה אל בית המשפט לתעבורה בו דן השופט בתיק הכולל תאונה קשה.

 

היום אנו רואים גם כיצד חוקרים מוסמכים הם בעלי ידע רב כל כך עד שהם מסוגלים לעבוד עם לחברות הביטוח בכל הקשור לאחריות של מי מהצדדים המעורבים בתאונה כלשהי. חוקר תנועה מוסמך גם יכול כמובן לתרום מהידע שלו לחקירה של תאונות שונות תוך התייחסות להיבט של הונאות ביטוח ושל תביעות שונות לגבי נזקים מתאונות דרכים.
 

הידע המקצועי בא לידי ביטוי בעוד צורות

אם אנו מדברים על יכולת ניתוח, הרי שהיא יכולה להועיל לא רק לחברות ביטוח. שירותיו של חוקר מומחה בעל הסמכה יכולים גם להיות מוצגים בפני עוד גורמים אחרים שיכולים להפיק את המקסימום בלא מעט דרכים מהידע הרחב שלו. לכן זה לא מפתיע לראות כיצד במגוון רחב של גופים ישמחו להכיר חוקר תנועה מוסמך כדי לראות מה הוא בדיוק יכול להציע להם.

 

אלו שמנהלים ציי רכב גדולים יכולים ליהנות משירותיו של חוקר איכותי בזמן שהוא מלמד על איתור של מוקדי תאונות דרכים, וכשהוא מדגיש בפניהם את ההיבטים המסוכנים של תפעול לא נכון של רכבים וניהול לא נכון של מאגרי הרכב של הארגון. העברת ידע כזו יכולה להקטין את הסיכון שבהיקלעות לתאונות דרכים מצדם של נהגי הארגון.

 

 

 


הוספת מאמר