• 25-11-2014
  • מאת soldark

כל מה שצריך לדעת על מתקני הרמה

מתקני הרמה אלו מתקנים אשר ממש כמו השם שלהם, מיועדים להרים אותנו. המתקנים עצמם שימושיים מאד בעיקר במפעלים אם כי ניתן למצוא אותם גם בענפי החקלאות השונים. כאשר אנו מסתכלים על מתקני ההרמה השונים אנו צריכים לבחון אותם לפי איזה מהם מתאים יותר מכל למשימה שהוגדרה. הפרמטרים של בחירת המתקנים יהיו הגובה אליו הם יכולים להגיע והמשקל אותו הם מסוגלים לשאת.

הגובה של מתקני הרמה

כל אחד ממתקני ההרמה השונים יכול לתת לנו מענה מסוג שונה כאשר הפרמטר הראשון אותו יש לבחון הוא הגובה אליו יכול להגיע המתקן. כמובן שישנו הבדל בין מתקן הרמה אשר צריך להביא סחורה או להוריד אותה בגובה של קומה שלמה לעומת מתקן אשר צריך להביא את הסחורה לגובה של מספר מדרגות. ישנם סוגים שונים של מתקני הרמה ועל מנת למצוא את האחד המתאים כדאי שקודם כל אנחנו נדע לאיזה גובה הם צריכים לשאת את הסחורות או אותנו.

משקל הנשיאה      

משקל הנשיאה הוא שיקול משמעותי בבחירת מתקני הרמה. כל מפעל יודע עם איזו סחורה הוא עובד וכל מפעל מגיע מענף שונה (כמו גם ענף החקלאות שהוא שונה כמובן). בעיקרון ניתן לומר כי מפעלי פלסטיקה עובדים עם משקלים קלים יותר מאשר מפעלי מתכת, אך מעבר לכך חשוב לדעת לפני בחירת המתקן המתאים כמה משקל הוא יצטרך לשאת. נוסף לכך תמיד כדאי לקחת מרווח ביטחון ולחפש אחר מתקן שיכול לשאת יותר משאנחנו צריכים. אם אנחנו מצפים שאחד מהעובדים גם הוא יעלה על מתקן ההרמה יש לקחת זאת בחשבון ולבחון גם כמה עובדים צפויים לעלות יחדיו על מתקן ההרמה כדי לבחון את יכולת הנשיאה ונוחות הנשיאה של כל מה שצריך לעלות על המתקן.

בטיחות

הבטיחות במקומות העבודה חייבת להיות מעל הכל. אנו עובדים כשליש מהיממה וכמחצית משעות העירות שלנו מתקיימות בסביבת העבודה. לכן, ישנה חשיבות רבה מאד להגנה ושמירה על בטיחות העובדים. במבט על מתקני ההרמה השונים נוכל לראות כי ישנם מתקנים אשר יכולים להרים גם את העובדים לגובה. המתקנים הללו שימושיים מאד במפעלים או בחנויות בהם יש לסדר את הסחורות השונות בגובה. המתקנים אשר מרימים את העובדים עצמם חייבים להיות בטוחים עבורם. כלומר, הם צריכים להיות מוגנים גם מהצדדים כיוון שכאשר העובד עולה לגובה הוא צריך גם לשאת בעצמו סחורה ולסדר אותה במדפים השונים או להפך, לקחת אותה מהמדף ולהעביר אותה למטה. בעת בחירת מלגזה שכזו יש לבחון כי היא מגינה על העובדים בצורה הטובה ביותר. כמובן, כל מתקן הרמה חייב להיות תקין ובטיחותי ויש לזכור כי העובדים נמצאים בסביבתו. אם מתקן ההרמה עלול לסכן את העובדים בצורה זו או אחרת, האסון הוא רק עניין של זמן.


עורך: המרכז הארצי למתקני הרמה - http://www.lifting-il.co.il/


הוספת מאמר