• 30-12-2014
  • מאת ashermoyal

השכרת אוהל אבלים/השכרת סוכת אבלים/אוהלים לאבלים

השכרת אוהל אבלים

הוא אחד ממנהגי האבלות המסורתיים בדת היהודית.

אוהל אבלים הנקרא גם סוכת אבלים מרמז בשמו על תפקידו .

למעשה לסוכת אבלים יש 3 תפקידים.

1- איחוד הגרעין המשפחתי הקרוב לנפטר .

2- סגירת מעגל חיו של הנפטר והיפרדות ממכרו.

3- טישטוש העצב והצער.

המשפחה הגרענית של הנפטר עוזבת את ביתה ומתאספת  בסוכת האבלים, זהו זמן המאלץ אותם לעזוב את כל עיסוקיהם ולהתמודד עם האבל עם קרוביהם, ישנה היררכיה ברורה בתוך אוהל האבלים, המשפחה המתאבלת יושבת בישיבה נמוכה מהמנחמים הם קרועי חולצה ומובדלים מהשאר כל זאת על מנת לתת להם  את מרכז תשומת הלב .

במהלך השבעה המשפחה נחשפת לאנשים שהיו בחיו של הנפטר ודרך סיפוריהם על חוויות משותפות עם הנפטר מגלות עוד נדבך עלו שלא הכירו וסוגרות את מעגל חיו. דרך הסיפורים והחוויות, האבלים מפרקים את העצב ומשתחרר מעט צחוק והתרפקות על זיכרונות .

אוהל אבלים משמש כמקום נטרלי נטול משקעים, המקבל ומכיל את האירוע ואת הנמצאים בו, הוא מאפשר תנועה חופשית ממנו ואליו בכך שאין באוהל אבלים דלת החוצצת ומגדירה את האירוע כפרטי אלה פותחת אותו כאירוע ציבורי וזאת בכדי לזמן כמה שיותר מנחמים פנימה .

תפקידם של המנחמים הוא כפול, גם תפקיד של טשטוש הצער והסחת הדעת מהאירוע בכך שכניסתו של כל אדם לאוהל אבלים  מצריכה התייחסות מצדו של האבל מה שלא מאפשר לו לשקוע זמן רב ביגונו.  מצד שני המנחמים מהווים טריגר לגיטימי להתפרקות בבכי ובצחוק.

עד כאן כבר ניתן להבין כי תפקידו של אוהל אבלים מבחינה רוחנית הוא מרכזי. אך יש לו גם סיבות פרקטיות. רבים משתמשים בהשכרת אוהל אבלים כיוון שביתם קטן מלהכיל את כמות המנחמים הצפויה להגיע, השכרת אוהל אבלים מותאם מראש לפי מידה ונוח להקמה גם בחצר הבית הפרטי או המשותף ואף בכניסות בנינים ומרפסות. אלו הבוחרים להשכיר אוהל אבלים עושים זאת גם כדי להשאיר את הבית הפרטי ובני ביתו  בפרטיותו ואת הלכלוך והבלאגן שבאירוח כמות גדולה של אנשים להשאיר באוהל.

אבל למה יושבים באבלות  דווקא שבוע ימים?  יש הפותרים שאלה זו בציון המספר שבע ביהדות המסמל את שלמות הבריאה וגלגל החיים המחזוריים הכרוכים בחיים ומוות. אך ניתן לראות בזה גם תקופת זמן מספקת לידיעתם והגעתם של מקורבי המת . התחלת תהליך האבלות באותו יום בו מסתיימת השבעה גם מרמזת על מחזוריות ושלמות, מה גם מתחילים מאותו מקום ומסיימים באותו מקום ליווי המת ביום הלוויה והיפרדות ממנו ומהאבלות בתום השבעה.

סוכת אבלים מחלקת את תהליך האבלות לזמני "אירוח", תפילה ,ניחום והתאוששות.

סוכת אבלים החל מ 1,250 שח שרות מהיר ואמין! 052-6960039 חבילות מוזלות לאוהל אבלים כולל ציוד לשבוע. הקמה מהירה-מחירים באתר .


הוספת מאמר