יעדים בארץ

  • 01-02-2015
  • מאת שטרודלה

נופש טבע

נופש טבע - עוצרים ונושמים

 

כמה פעמים בשנה אנחנו מרשים לעצמנו לעצור את כל ולקחת קצת זמן להירגע ולנוח. בזמן החגים או בחופשת הקיץ של הילדים, זה הזמן לתת את מלוא תשומת הלב לבן או בת הזוג, לילדים, או לחברים הכי טובים. אם חופשה רגועה ונעימה, שמשלבת בתוכה גם נופים עוצרי נשימה ואוויר צלול, זה מה שמדבר אליכם – נופש טבע הוא הדרך האידאלית לעשות זאת. 

זוהי חופשה קצת אחרת, רחוק מהבית ורחוק מההמולה. זהו נופש מסוג אחר, שמאפשר לכם להתמקד בילדים, במשפחה אבל בעיקר באדם שהכי קל לנו לשכוח לפעמים – אנחנו.

 

נופש טבע - להתעורר בחיק הטבע

 

בין אם תבחרו להעביר את הלילה מכורבלים בשקי שינה ואוהלים שניתן להקים ולפרק בקלות יחסית, ובין אם תעדיפו מיטה חמה ומסודרת ופינת קפה נוחה, יש לנופש בטבע יתרון אחד ברור. כשתתעוררו בבוקר, תפקחו את העיניים ותסיטו את בד האוהל, או את הווילון בצימר, תראו לפניכם מראות נדירים, שבוודאי תתקשו לראות בעיר הגדולה.

במקום מגדלים גבוהים ואזורי תעשייה יתגלו לפניכם נופים ייחודיים, לא משנה היכן תנפשו. בדרום תוכלו להתעורר מול ההרים והשמים הכחולים, בצפון תראו לנגד עיניכם הרבה יותר ירוק. בכל מקרה, רעש, המולה והמוני אנשים לחוצים וטרודים – לא יהיו שם.

 

נופש טבע - לגוף ולנשמה

נופש טבע, אם כן, הוא דרך נפלאה ליהנות מחופשה אמיתית, להתנתק מהעולם לכמה שעות או לכמה ימים, ולהתמקד בדברים החשובים באמת – אנחנו והאנשים החשובים לנו מכל. בין הריצות שלנו ביומיום, בניסיון להספיק לעשות כמה שיותר ולהגיע כמה שיותר רחוק, אנחנו נוטים לשכוח לעצור ולתת לגוף ולנפש להירגע, לנוח ולהתאושש.

נופש בטבע נותן לנו בדיוק את זה. אין צורך להילחץ, לקבוע לוחות זמנים ולהתרוצץ ממקום למקום. צריך רק לעצור, לשאוף את האוויר ולספוג את הטבע. לטובתו של הגוף ולטובתה של הנפש.

 

חופשה זוגית או משפחתית

בין אם אתם יוצאים לטיול עם הילדים ובין אם לחופשה רומנטית עם בן או בת הזוג, נופש בטבע יכול להיות מושלם עבורכם. הילדים ייהנו להתרוצץ בין העצים ובין החולות, להשתכשך במקורות המים ולשחק בחיק הטבע. אנחנו, המבוגרים, לא צריכים להתרוצץ כדי ליהנות מחופשה כזו. פיקניק בטבע, בקבוק יין טוב, שקט ושלווה – ואנחנו מסודרים.

בלי הסחות הדעת היומיומיות אפשר לתת לבן או בת הזוג תשומת לב רבה יותר ולתת לעצמנו מנוחה. כי מגיע לנו. בנופש צריך להפסיק לטרוח ולרוץ, אלא פשוט להיות.

 

 

 


הוספת מאמר