• 24-02-2015
  • מאת sharonkal80

מזונות אישה

מזונות אישה אלו תשלומים של כספי מזונות אשר מיועדים עבור האישה עצמה לאחר פרידה בין בני זוג. מזונות עבור האישה שונים ממזונות ילדים בכך שהם נועדו לשמור על האישה ועל פרנסתה, ללא קשר לצורכי הילדים. מכאן ניתן להבין כי ישנם מקרים רבים של גירושין בהם על הפרוד לשלם תשלומי מזונות הן לילדיו והן לאישתו. המקור לתשלום המזונות הינו בדין העברי כשהבסיס של התשלומים אומר כי כאשר האישה התרגלה לרמת חיים מסוימת היא זכאית להמשיך לחיות באותה רמת חיים כשעל בעלה (גם לאחר הפרידה) להמשיך לדאוג לכך.

מה כוללים מזונות אישה

מזונות אשר מיועדים עבור האישה הם מושג רחב מאד ויכולים לכלול תשלומים עבור כל מה שהאישה התרגלה אליהם בעבר. המזונות יכולים להיות בעבור ביגוד, הנעלה, צרכי איפור, תרבות, צרכים רפואיים, אחזקת רכב ועוד הוצאות אותן הוציאה במהלך החיים המשותפים. נוסף לכך, על הבעל לדאוג לכך שלאישה תהיה קורת גג ולכן פעמים רבות ישתתף הבעל גם בהוצאות המדור של האישה.  מטרתם של מזונות אישה הם להשאיר את האישה באותה רמת חיים שהייתה לה לפני פירוק היחסים ועל הבעל מוטלת האחריות לשמור על כך. במהלך ההחלטה על תשלום המזונות לוקחים בחשבון את פרנסתו של הבעל וכן את פוטנציאל ההשתכרות שלו.

תפקידו של עורך הדין

בני זוג נשואים אשר מחליטים להיפרד יכולים למצוא את הדרך להסכמות בינם לבין עצמם ולבצע הסכם גירושין באמצעות עורך דין משותף. כאשר לא כך הדבר ובני הזוג אינם מצליחים להסכים על הפרידה, תפקידו של עורך הדין יהיה לייצג את הלקוח שלו בצורה הטובה ביותר. אישה אשר לוקחת עורך דין לבחינת מזונות האישה יבחן כיצד חיה בעוד שהזוג היה נשוי ויבחן האם פוטנציאל השתכרותו של הבעל מאפשר את תשלום המזונות המבוקשים. במקביל לאישה גם הגבר יכול לשכור את שירותיו של עו"ד המומחה בתחום מזונות אישה כאשר זה יבחן את רמת החיים לה הייתה רגילה האישה בתקופת הנישואין וכן יבחן את הכנסותיה של האישה והם אלו יכולים להספיק לכלכל אותה כפי שהייתה רגילה או לא.
הוספת מאמר