קידום אתרים

  • 07-03-2015
  • מאת שטרודלה

זכיינות למכירה

 

זכיינות למכירה – מידע כללי

בערוצים השונים מתפרסמות  מודעות של חברות המציעות זכיינות למכירה. חברות אלה עושות זאת מתוך אינטרס ברור  להרחבת הפעילות העסקית שלהן, אך יש להן יתרון משמעותי ליזמים. אדם המעוניין בהקמת עסק עצמאי מתמודד לעיתים קרובות עם חוסר ניסיון או עם היעדר כלים מקצועיים שיסייעו להצלחתו של העסק. חברה המציעה זכיינות למכירה מציעה ליזם הפרטי גם את הכלים הדרושים להצלחת העסק שלו.

 

זכיינות למכירה – תחומי פעילות

חברות רבות, מתחומים שונים ומגוונים, נמנות על אלה המציעות זכיינות למכירה. רשתות מוכרות הפועלות בתחום הצעצועים, המזון והאופנה מאפשרות ליזמים פרטיות לחתום על הסכמי זכיינות שבאמצעותם יוכלו להקים סניפים של המותג הקיים ולהתמודד בדרך זו עם היעדר הידע והניסיון שלהם. התופעה נפוצה גם בקרב חברות המציעות שירותים, כמו משרדי עורכי דין, רואי חשבון וסוכנויות נדל"ן.

 

זכיינות למכירה – כדאי לשים לב

טרם פרסום זכיינות למכירה, כדאי לחברות לשים לב לנקודות עיקריות. ראשית, הענקת זכיינות ליזם פרטי פירושה ויתור מסוים על השליטה, כך שזכיין מקבל לידיו את הזכות לפעול באופן חופשי יחסית לניהול העסק. יש לכך יתרון – המחויבות של בעל העסק להצלחתו – אך יש בכך גם חיסרון, שכן היזם עשוי לפעול לעיתים באופן השונה מדרכי הפעולה הנורמטיביים של הרשת, שרגילה לפעול בתקן מסוים ותוך הצבת סטנדרטים של שירות ואיכות.

 

זכיינות למכירה – חסרון לזכיין

זכיין הפועל בשיטת הזכיינות צריך גם הוא לקחת בחשבון שעצמאותו וחופש הפעולה שלו עשויים להיות מוגבלים, בניגוד להקמת עסק עצמאי חדש לחלוטין. כזכיין, הוא עשוי להיות כפוף לנהלי עבודה מסוימים וכן להעניק אחוזים מתוך מחזור המכירות שלו לרשת המפעילה. זכיינות למכירה היא אמנם בעלת יתרונות לשני הצדדים, אך חשוב לשים גם לחסרונות הקיימים בשיטה זו.

 

 

 


הוספת מאמר