• 20-03-2015
  • מאת dzrihen

היתרונות של היבוא מסין


השוק הסיני עדין נחשב לשוק שווה לייבא היתרונות הבולטים ליבוא מסין במחיר זול, מבחר אדיר וזמינות של המוצרים.  אך הבעיות מתעוררות בגלל קשיי שפה, מרחק הרב, מוסר עבודה והאיכות עבודה מצד הסינים כלפי לקוחות מערביים. דברים אלו יכולים לקצרים בתקשורת ותסכול והפסד כספי. לכן חברות ישראליות  פתחו משרדי עסקים בסין עצמה כדי ללמוד את השוק ולעזור ליבואנים למצוא את היצרן המתאים ובכך לפתור את המחסום של השפה וקשרי הסחר.

לכן כאשר מתקבלת החלטה על יבוא מסין חשוב לעשות מחקר שוק ובדיקות כדי לדעת מה מחפשים בסין כדי להתמקד ישר במוצרים. הנה כמה נקודות למחשבה בנידון:

1) הביקוש למוצר מספיק גבוה שיהיה מספיק כמות לייצר ופערי המחיר גם מבחינת יצור ושערי המטבע מסתכמים ברווח לאחר השקעה.

2) יצור  מוצרים שיצורם בסין הוא נמוך אבל יש בהם נפח רב כמו רהיטים, מזוודות  השילוח מתייקר בגלל הנפח שהם תופסים במכולה ויכול שהדבר לא כדאי לייבא.

3) יש ענפים שבהם התחרות חזקה במיוחד והיבוא מסין הוא השכיח לכן הרווח של שחקן חדש הוא נמוך ביותר. אך במקרים שיש למוצר ביקוש ויתרון על פני מוצרים אחרים יש לשקול לייבא כמות קטנה בהתחלה לפני כניסה לשוק כדי למנוע נזק כלכלי משמעותי.

4)לוגיסטיקה ואחסון-  חישוב מדויק של העלויות של המוצר לאחר היבוא עצמו כמו: שכירות, ארנונה, ביטוח על המחסן של הסחורה. עובדים לתפעול הסחורה כמו מחסנאי ונהג. יכולת שיווק מהירה להגיע אל הספקים למכירה של המוצר או לקוחות שמוכנים כבר לקנות את המוצר מראש.

לכן לפני כל יבוא של מוצר יש לעשות חישובי עלות מול תועלת ובמידה והדבר כדאי לפנות לחברה שמתמחה בייבוא לסין.

 


הוספת מאמר