קידום אתרים

  • 06-04-2015
  • מאת שטרודלה

זכיינות - מה אתם מחכים

זכיינות – פוטנציאל עסקי גדול בעולם המסחר המודרני

קניונים עם שטחי מסחר ענקיים, מרכזי קניות עצומים, תאגידים בעלי כוח, הון ומוניטין רב ורשתות בינלאומיות ומקומיות ירשו לאט ובבטחה את מקומם של העסקים הקטנים, הפרטיים והנקודתיים ומהווים איום מתמיד על עצם קיומם.

העולם העסקי עבר התאמות לעולם הגלובלי  ההולך ומשתנה, לנגד עינינו. זהו עולם בו המידע זמין לכול, אנשים גולשים וירטואלית ומגיעים פיזית לכל קצווי תבל וסחורות מועברות מקצה העולם לקצהו כי אין עוד צורך בגבולות ומדינות. מכשירי הסלולר והאינטרנט קיצרו את הזמנים והמרחקים, הפכו את המסחר לנגיש ואת אנשי העסקים לזמינים באופן מידי, כפי שזה לא היה מעולם.

בתנאים כאלה, הזכיינות הפכה לתופעה דומיננטית ובעלת יתרונות רבים עם פוטנציאל גדול להצלחה כלכלית. זכיינים מועמדים  רבים בוחנים את האפשרויות לקחת חלק בהצלחה של רשתות וחברות גדולות כי נאמר כבר לא פעם: 'להצלחה אבות רבים. הכישלון הוא יתום'.  המכולת הקטנה, בית המרקחת הוותיק, חנות הפרחים השכונתית ובית העסק שמכר בגדים ואביזרי אופנה נהדרים – מתקשים לשרוד את התחרות ואת הרף הגבוה אותן מציבות הרשתות הגדולות. קשה אפילו לדמיין אותם כמתחרים של חברות הענק הבינלאומיות או המקומיות.

אין זה פלא שמחצית מהעסקים הפרטיים נסגרים בתום שנת הפעילות הראשונה ומעל 60 אחוז מהם לא שורדים לאחר חמש שנות פעילות. סטטיסטיקות מראות שעסקים הפועלים במסגרת זכיינות, רק שלושים אחוז מהם ייסגרו לאחר השנה החמישית. מי שמעונין לפתוח עסק עצמאי, ייקח בחשבון את הנתונים האלה וברור שהכף נוטה לטובת הזכיינות.

מהו סוד ההצלחה של זכיינות

נוסחת ההצלחה טמונה במהות השיטה של זכיינות. חברה מזכה, בעלת רשת או כזו  העומדת להתפתח לרשת מזכה, מעניקה לזכיין זיכיון לפתוח וגם לנהל סניף שלה. הזיכיון הוא הסכם ההבנות בין הצדדים והוא כולל התחייבויות בין הצדדים. הזכיין משלם תשלום חד פעמי עבור הזיכיון ואחוז מסוים מהכנסותיו השוטפות. הוא גם מפעיל את הזיכיון על פי נהלים ברורים של החברה המזכה. בתמורה – הוא נהנה מהשם המסחרי המוכר, מהמוניטין של החברה, מליווי צמוד, משיטות ניהול מוכחות ומקשרים והסכמים עסקיים מיטיבים.

נוסחה זו בדוקה, טומנת הצלחה בקרבה והופכת את שיטת הזכיינות לטובה ביותר מכולן.


הוספת מאמר