• 22-04-2015
  • מאת ירדן_פ

כיצד שומרים על מאוורר למחשב נייד?

אחד הרכיבים החשובים ביותר במחשב הנייד שלנו - הוא המאוורר. לא תמיד אנשים מודעים לחשיבות הגבוהה של מאוורר למחשב נייד, וזאת על אף שבלעדי המאוורר, המחשב הנייד שלנו יתקלקל תוך מספר דקות וכל המידע עליו לא יהיה ניתן לשחזור. התפקיד של המאוורר הוא חשוב מאד, משום שהמחשב הנייד פועל חום בטמפרטורה גבוהה מאד - אלא שטמפרטורה זו עלולה להרוס את רכיביו שלו עצמו. התפקיד של מאוורר למחשב נייד הוא לצנן את המערכת כולה, וכך לשמור על המחשב הנייד מתפקד באופן תקין. אז איך נשמור על המאוורר תקין? 

כל הכללים לשמירה על המאוורר

?       תשומת לב לרעש - שימו לב האם המחשב הנייד שלכם מוציא רעש מחשיד. ברוב המקרים, רעש חשוד שיוצא מכיוון המחשב הנייד - מקורו במאוורר שלא מתפקד היטב. ככל הנראה, מדובר על מאוורר למחשב נייד שמתאמץ יותר מידי, ולא מצליח לקרר היטב את המחשב. במצב כזה, יש כמובן לתקן אותו או לנקות אותו.

?       שימו לב לחום - עוד משהו שחשוב לשים לב אליו, הוא החום שהמחשב הנייד שלכם פולט. אם אתם שמים לב שהוא מתחיל להתחמם מהר מידי לאורך זמן - כנראה שמדובר על בעיה במאוורר.

?       כיבוי פתאומי - אחד הסממנים המתקדמים ביותר לכך שיש לכם מאוורר למחשב נייד של מתפקד, הוא כיבוי פתאומי של המחשב. אם המחשב הנייד מרבה לעשות זאת בזמן האחרון, כנראה שנוצר עליו עומס חום והוא מכבה את עצמו כדי שהמערכת לא תיהרס לחלוטין. מדובר כבר על מצב קריטי שדורש טיפול דחוף.

?       ניקוי המאוורר - הדרך הטובה ביותר לטפל במאוורר במחשב הנייד, הוא פשוט לנקות אותו, שכן אפשר שהצטבר בו אבק שמפריע לו לתפקד. אם אין לכם ניסיון בתחום - אפשר לקחת את המחשב למעבדת תיקונים, ושם הוא יעבור ניקוי.

 והאם רוכשים מאוורר חדש?

יש אפשרות שהמאוורר עצמו כבר כמעט יפסיק לתפקד, מסיבות טכניות שונות. במצב זה, חשוב מאד לרכוש מאוורר למחשב נייד במקום מוסמך, שלרוב גם יוכל לבצע עבורכם התקנה של המאוורר החדש.

  • המאמר נכתב באדיבות ראש אלקטרוני - מעבדת תיקונים באזור ירושלים והסביבה. תיקון מחשבים ניידים, תיקון טלויזיות, מערכות סטריאו ועוד.


הוספת מאמר