קידום אתרים

  • 28-04-2015
  • מאת שטרודלה

זכיין

האם מתאים לך להיות זכיין?

זוהי באמת שאלה שרבים שואלים את עצמם. מי שמעוניין לפתוח עסק ולעשות כל מה שעולה על רוחו הוא בוודאי לא יתאים להיות זכיין. חשוב לדעת מה המיקום של הסניף ואם אין זכיינים אחרים הנמצאים באותו אזור. יש להבין כי ברגע שאתה הופך להיות זכיין יש להישמע להוראות הרשת אשר יצוינו בחוזה המקשר ביניכם. אפילו עיצוב החנות, חייב להיות כפי שכל סניף ברשת המזכה מעוצב. אפילו הספקים הם אלה שיהיו הספקים הקבועים של הרשת. כל זכיין חייב לדעת מראש את התנאים לזכיינות, ברגע שיוחלט כי הוא מתאים לנהל את אחד מסניפי הרשת לאחר שזו בדקה אותו. ההוצאות הראשוניות הם גדולות כמו רכישת הזכיינות, השקעה בעסק עצמו ולכן רק מי שיש לו סכום המתאים לכך, יוכל להיות זכיין.

האחריות של הזכיין בתפעול סניף הרשת

זכיין הינו בעל אחריות לתפעול וניהול נכון של סניף הרשת על כל ההיבטים. ישנם הרבה מקרים, בהם זכיין זוכה לקבל הדרכה מקצועית מהרשת המזכה אך ישנם גם מקרים בהם יש להיות בעלי ניסיון בתחום מסוים בכדי לנהל את אחד מסניפיה של הרשת, אחרת אותו זכיין, עלול להיתקל בקשיים בניהול של הסניף. העניין הוא שלהיות זכיין יכול להיות מפתה היות ומדובר על עסק של רשת הקיימת הרבה שנים בשוק ושיש לה את המוניטין והלקוחות הקבועים ורשת זו, או אחרת, נמצאות תמיד בהתפתחות מתמדת והגדלת הרווחים. אחד האזורים המבוקשים שזכיינים מעוניינים לנהל סניפים הם הקניונים ששם תמיד יש תנוע ויש הרבה רשתות מוכרות שהלקוחות נוהרים אליהן, אם בתחום המזון, ההנעלה או הביגוד.

על הזכיין להיעזר בייעוץ מקצועי

חשוב כי כל מי שמעוניין להיות זכיין, יחשוב מראש על תרחישים אפשריים בעתיד ויוכל לתת את המענה הנכון. ניתן תמיד ואף רצוי, להיעזר באנשי מקצוע כמו עורך דין המתמחה בעסקים. יש לציין כי זכיינות לרוב, הינה צעד חכם וקל לביצוע, בניגוד לפתיחה של עסקים חדשים. ההרגשה של רוב הזכיינים היא שהם נמצאים בעסק בטוח יותר שיש בו חיסכון בזמן ומזעור סיכונים.

 

 

 

 

 

 

 


הוספת מאמר