• 07-05-2015
  • מאת dzrihen

קורות חיים: איך לבחור את הפורמט הנכון?

אחד הדברים הראשונים שפרילנסר צריך להחליט כשהוא ניגש לכתיבת קורות החיים שלו, הוא באיזה פורמט להשתמש: כרונולוגי או פונקציונלי. אינסטנקטיבית אתה עשוי לבחור את הפורמט שאתה חושב שיציג בצורה הטובה ביותר את הניסיון וההישגים שלך. אבל יש משהו נוסף שכדאי לשקול  - הרושם שהפורמטים השונים יכולים להותיר על המעסיקים.

קורות חיים

 
קורות החיים הכרונולוגיים מפרטים את מקומות העבודה לפי תאריך, בסדר הפוך (העבודה האחרונה בראש הרשימה). פורמט זה עובד טוב למי שיכול להציג מסלול קריירה שמראה התקדמות בצורה עקבית. קורות החיים הפונקציונליים, לעומת זאת, מתמקדים במיומנויות והישגים. זה משרת מגוון רחב של פרילנסרים מחפשי עבודה שעשויים, למשל, להיות חסרי ניסיון בעבודה כשכירים, עברו לתחום קריירה שונה לחלוטין, בעלי  ניסיון בבמגוון רחב של תחומים או שיש לי להם חוסרים ופערים משמעותיים בהיסטורית העבודה מהבית שלהם.

גם אם אתה מרגיש שקורות החיים הפונקציונליים מתאימים יותר בשבילך, אתה צריך לחשוב פעמיים על השימוש בהם. למה? בגלל שלא מעט מגייסי עובדים מודים בגלוי שהם מסתכלים על קורות חיים פונקציונליים במידה מסוימת של חשדנות. "מה האדם הזה מנסה להסתיר?" הם תוהים. לפעמים, מה שבאמת קורה, זה החוסר רצון שלהם להשקיע בעבודה שקורות חיים פונקציונליים דורשים מהם כדי לבנות תמונה מלאה של המועמד לעבודה.

שליחת קורות חיים לפרילנסר

אם אתה בטוח שפורמט קורות החיים הפונקציונלי יעבוד יותר טוב בשבילך, אתה צריך לוודא שזה שווה את הזמן והמאמץ של המגייס. הכישורים וההישגים שאתה כולל בקורות החיים צריכים להיות מאוד משכנעים, צריכים לדבר ישירות אל דרישות התפקיד והצרכים של המעסיק. תחקור טוב את התפקיד שאתה מגיש אליו מועמדות וגבה את ההישגים שלך עם כמה שיותר ראיות ספציפיות ורלוונטיות שאתה יכול.

לא בטוח באיזה פורמט להשתמש? דרך שימושית אחת היא את להכין קורות החיים שלך בשני הפורמטים - כרונולוגי ופונקציונלי. זה אמור לעזור לך לראות את הבחירה הנכונה עבורך. קורות החיים שלך הם למעשה כלי שיווקי בעולם הפרילנס ושוק העבודה, ואתה זכאי לבחור בעצמך את אסטרטגיית השיווק שתניב עבורך את הסיכוי הטוב ביותר לזכות בהצעת עבודה.

 


הוספת מאמר