• 17-05-2015
  • מאת mtoblet14

סנדוויצים עושים באהבה

סנדוויצים עושים באהבה

תשאלו כל צרפתי על הסנדוויץ שלו והוא ישמח לפתוח בתיאורים מרתקים על הלחם הטרי עם הקרום הדק המתפצח בכל לעיסה ולעיסה ועל הממרחים הנפלאים הנימוחים בפה. ועכשיו תשוו את זה לכריך הישראלי המצוי, פיתה, חומוס או לחם מהמקפיא. בצרפת ובכל העולם הכריכים הפכו למאכלים יוקרתיים המעניקים חוויה קולינרית לכל מי שאוכל אותם. אירועים עם כריכים המלאים בכל טוב הפכו כבר להיות האירועים המוצלחים ביותר. אז למה אתם מחכים, הגיע הזמן שנלמד גם בישראל להכין סנדוויצים איכותיים.

איך מכינים סנדוויץ טעים?

הדבר הראשון הוא בחירה נכונה של הלחם. הלחם אמור לעטוף את מרכיבי הסנדוויץ ולא להשתלט עליהם. לכן לכריך עם נקניק יבש מתאים לבחור לחם עם קליפה קשה מקמח כהה, לנקניק עדין יתאים לחם ניטראלי יותר ואם נחליט למלא את הכריך בפירות, רצוי לבחור לחם עם מרכיבים דומים כמו למשל, לחם עם צימוקים.

כריך טרי צריך לאכול מיד. חומרי הגלם שבתוך הכריך מפרישים בדרך כלל נוזלים, הלחם יספוג אותם ויאבד מטעמו. אם אתם לא יכולים לאכול את הלחם מיד, כדאי לקלות קלות את הלחם, כך הוא יצליח לספוג לתוכו את הנוזלים ולא יאבד מטעמו.

כדי להכין סנדוויץ טעם במיוחד, חשוב לבחור את הלחם הכי איכותי במאפייה. רצוי אפילו לחם שהוכן בעבודת יד. הטעמים של הלחם האיכותי ישתלבו מצוין עם טעמי המילוי ויעניקו לכם חוויה קולינרית מדהימה.

אם בחרתם למלא את הכריך עם פרוסות בשר קרות או לחילופין פרוסות גבינה, כדאי להוסיף גם ירקות. אך חשוב לזכור כי הירק אינו השחקן הראשי בסנדוויץ, אסור שטעמו יאפיל על טעם הגבינה או הבשר, לכן חשוב לבחור ירקות עדינים או עלים במינון נכון שישביחו את הטעם.


כך תצליחו להכין סנדוויצים מיוחדים

לחם עם שוקולד יהפוך למאכל גורמה אם תוסיפו לשוקולד פירורי קוקוס או אגוזים. אם אתם אוהבים בננות, כדאי לנסות את השילוב של שוקולד ובננות, הטעם יפתיע גם אתכם.

כל כריך עם גבינה פשוט יהפוך למעדן אמיתי אם תבחרו גבינות משובחות ותוסיפו להן עגבנייה ורוטב פסטו.


הוספת מאמר