• 19-05-2015
  • מאת dzrihen

קופה רושמת – כמו עובד נוסף לעסק


קופות רושמות כל כך יעילות לכל בית עסק עד כי יש אומרים שניתן לוותר על גיוס עובד נוסף לביצוע כל העבודה הקשורה אל הנהלת החשבונות ותיוק הקבלות והעתקים. במאמר זה נסביר כיצד באה לידי ביטוי היעילות של קופה רושמת.

 

קופה רושמת – כרטיס ביקור

קופה רושמת היא הכלי החזק והמתקדם ביותר לניהול נכון של הצד הפיננסי של בית העסק. אם בעבר, הפונקציות העיקריות אותן ביצענו באמצעות הקופה בעסק היו פונקציות שעיקרן פעולות חישוב פשוטות, כיום יש אפשרות לבחור האם מעוניינים בקופה רושמת קלאסית שעיקרה חישוב מתמטי ומקום אחסון לכסף או שמא מעוניינים בקופות רושמות מתקדמות ממוחשבות שכוללות פונקציות רבות, כמו למשל בסיס נתונים של מלאי, מעקב אחר הזמנות של ספקים, הזמנות עבר והזמנות עתידיות של לקוחות, גבייה, סליקת אשראי, הפקת דו"חות ועוד. כיום, ניתן לוותר על עובד שמבצע את כל הפונקציות שנכתבו כאן ולרכוש קופה רושמת ממוחשבת, קופה שלאורך זמן תחסוך לכם הוצאות רבות ולא רק על כוח אדם בעבודה.

 

קופות רושמות- שני סוגים עיקריים

·         קופה רושמת פשוטה- כאן מדובר על קופה קומפקטית עם מדפסת תרמית מובנית. מדפסת זו מגיעה עם מגירת כספים. רוב העסקים מעדיפים כיום את הקופות המתקדמות.

·         קופות רושמות מתקדמות- כאן מדובר על קופות מתקדמות שיחסכו לכם כסף רב. קופות אלו כוללת תוכנה ייעודית שמתאימה לסוגים שונים של עסקים וכוללת את כל הפונקציות החשובות הנדרשות לניהול יעיל ומהיר של כל הקשור אל ההיבט הפיננסי של העסק. הקופות כוללות אפשרות לסליקה, הנפקת דו"חות (אם מדובר על דו"ח קופה, דו"ח מכירות ועוד), אפשרות לשעון נוכחות עובדים, אפשרות לחבר לקופה קורא ברקוד ועוד.

 

לסיכום, קופה רושמת מוגדרת כחובה ברוב העסקים שמשרתים לקוחות. קופה זו מייעלת את העבודה, חוסכת בזמנים ומבצעת פעולות שונות שבוצעו בעבר על ידי עובד.

 


הוספת מאמר