אינטרנט

  • 26-05-2015
  • מאת amit1199

הסבר על מהות חיפוש האנשים ברשת

מי מאיתנו לא חיפש מידע ברשת על אדם אחר ? נראה כי אנו חיים בעולם בו כולם צורכים אינפורמציה על כולם וזה נהיה דבר לגיטימי עד כי חברות רבות שמות להן לייעד לחפש עבורנו את המידע הזה.

על פי מקורות מיהמנים, מדי יום מנועי החיפוש מקבלים עשרות אלפי בקשות למידע ע"פ שמות האנשים - וזה רק במדינת ישראל.

במאמר זה נתמקד בשני היבטים, מחד באדם המחפש מידע על האחר ומאידך על האדם שמציג את המידע אותו הוא רוצה שיקראו על עצמו.

נניח והנך רווק צעיר ובדעתך לקחת בחשבון שבמידה ואדם פוטנצייאלי יחפש עליך מידע, תרצה לשלוט במידע הזה ולו כדי לייצר תדמית חיובית או אולי כדי לקדם תוצאות חיוביות על פני פסקי דין או אתרי חדשות המציגים את אישיותך באור שלילי בעקבות כתבה או חשיפה מסוימת,

אתרי אינטרנט רבים מתיימרים להציג לגולש את תוצאות החיפוש הללו תוך התאמה מדויקת ע"פ בקשתך עד כדי לאפשר לך לספק את המידע הרלוונטי בעמוד נפרד המעוצב על ידך - עמוד אותו יראה הגולש כשייכנס אליו.


ידוע כי האדם הממוצע המחפש מידע ברשת יעצור כבר בעמוד הראשון, שלא נדבר על התמקדות ב- 3-4 תוצאות הראשונות ותו לא.

אדם ששמו מוזכר ברשת תחת היבטים שליליים, יבקש להזין עמוד חדש תחת שמו, עמוד שלעתים עלול להחליף את אחת מתוצאות החיפוש השליליות ובכך למנוע מהאדם הצורך את המידע מלהגיע לתוצאות שליליות אלו.

מדובר בצעד פשטני שיכול להוות תחליף נהדר להסרת תוכן שלילי קיים שהרי בעלי ההאתרים אינם ששים להסיר מידע או למחוק דפים שלמים מאתרם כך שביכולתך להסיט את נקודת מבטו של הגולש מהעמוד השלילי ישירות אל העמוד החיובי, אותו עמוד שאתה תיצור.

ומההיבט השני ניתן למצוא את האדם שמחפש מידע על האחר, לגיטימי שלפני שתבצע עסקה מסוימת, תרצה לבדוק את ההיסטורייה של האדם, תרצה לוודא שלא נתבע מעולם בנושאים הנוגעים אליך, לבדוק שלא פגע באחר ושאכן מדובר בעסק נורמטיבי.

אדם זה יבקש להזין את שמך בגוגל אך אבוי ואוי ? הרשת מוצפת בדפי אינטרנט כך שאם אינך בקיא ברזי החיפוש ברשת, סביר שתאבד את הכיוון ושתחדול מלחפש. אין ספק כי מנועי החיפוש עושים כל אשר לאל ידם בכדי לאפשר לגולש חווית חיפוש סבירה ומהנה ובכל זאת מדובר עדיין בתהליך מסורבל. ולא, אין בכוונתי למצוא את הכתובת לאתר בנק הפועלים אלא ממש לחפש מידע רלוונטי על מישהו ברשת.

הפתרונות הם מגוונים, מי שאינו מעוניין לבזבז את זמנו רשאי בכל עת לפנות אל אתרי אינטרנט המיועדים למקד אותך לתוצאות חיפוש טובות יותר - אני כמובן ממליץ להכין ספל קפה ולהכין עצמך לחווית היכרות טובה, לשבת מול המחשב ולהתנסות, ניסוי וטעייה זהו הסוד להצלחה, לקרוא קצת מאמרים בנושא החיפוש ברשת ולתעל עצמך למקום טוב יותר.


הוספת מאמר