עדות מומחה

  • 27-05-2015
  • מאת שיואושר

סקר סיכונים בטיחות


להתכונן לסיכונים ולהיות מוכנים!

בכל מקום בו נמצאים אנשים, מסתתרים סיכונים מסוימים. זה יכול להיות מקום עבודה, מקומות בילוי, מפגשים וכן הלאה. כדי לדעת איך לטפל באותם סיכונים ואיך להתיחס כאשר הם מתרחשים, חשוב לבצע סקר סיכונים בטיחות ולהתכונן לקראתם מראש.

 

סקר סיכונים בטיחות - מה זה?

כאשר רוצים לבטח מקום עבודה, אי אפשר לבטל את כל גורמי הסיכון ולהעלים אותם. הן בכל מקום נמצאים גורמים אשר עלולים לגורם לאסון שאי אפשר להתעלם מקיומם. כל חברה, מפעל או בעל עסק שעובד עם בני אדם ועם מכשור עלול ליצור אסון מזמן לזמן עקב אילוצים שאינם תלויים בם.

לשם כך יש להערך מראש לסיכונים אלה, לדעת לקרוא להם בשם ולהעריך את הסכנה האורבת בצדם. מה גובה הסיכון? מה יקרה אם זה יתרחש? מה יהיו הסיכונים? ומה רמת הנזק? ככל שהנזקים יהיו צפויים מראש יהיה ניתן למזער אותם, היות ונעשו מירב המאמצים כדי למנוע את התרחשותם.

 

ביצוע סקר סיכונים בטיחות

כדי לבצע סקר סיכונים בטיחות מבצעים קודם כל זיהוי של השטח על כל פרטיו. באיזה שטח מדובר, מהם הסיכונים הקיימים? מי הם המועמדים להנזק? ומה רמת הנזק שיקרה?

לאחר ביצוע הזיהוי מעריכים את שווי הנזק ואת אחוז הסבירות שהם יקרו. בנקודה זו יכול שמאי נזקים להחליט האם ניתן למזער את סבירות הנזק ולהוריד אותו לרמה נמוכה יותר.

בנוסף, יצביע שמאי נזקים על פעולות שונות כדי לסלק מפגעים ולמנוע נזקים לבל יקרו.

 

מי עושה סקר סיכונים בטיחות?

עבודת סקר סיכונים בטיחות נעשית בידי שמאי מקצועי אשר מעריך את הסיכונים ויודע לקבוע את שווי הנזקים במקרה שהם יקרו. ישראל אביטל שמאי רכוש הוא שמאי אשר צבר נסיון רב בתחום הבטיחות לסוגיו השונים, ויודע לעשות סקר סיכונים בטיחות בצורה יסודית.

כאן תמצאו את כל גורמי הסיכון בצורה מסודרת ומפורטת, כאן ניתן להתכונן לקראת כל תרחיש מראש בלי להבהל. בצורה כזו ניתן להיות שקטים ורגועים כי בכל מקרה של תקלה לא נגיע להפסדים.

להיות מוכנים מראש - זו מילת המפתח. ואצל ישראל אביטל שמאי רכוש זה מספר אחד!

 


הוספת מאמר