עדות מומחה

  • 27-05-2015
  • מאת שיואושר

סקר סיכונים ביטוח


סקר סיכונים ביטוח - עוד תפקיד אחראי של שמאי מוצלח!

סקר סיכונים ביטוח זהו תפקיד של כל שמאי נזקים עבור חברות הביטוח. חברות אלו מעוניינות לקבל סקר סיכונים של לקוחותיהם כדי לבצע ביטוח רכוש עבורם.

 

חשיבות של סקר סיכונים ביטוח

כל חברת ביטוח שמקבלת תיק לקוח עבור ביטוח רכוש, חייבת לקבל נתונים מאת סוקר סיכונים. היא לא תוכל לבטח את הרכוש בלי לדעת מה הם הסיכונים העומדים מאחוריו. כדי לקבל תמונה מושלמת עליה להשתמש בשירותי סקר סיכונים ביטוח שיבצע עבורה שמאי מוסמך, בצור הזו היא תדע לעבוד נכון עם הלקוח ולבטח את רכושו כנדרש.

סקר זה חשוב לחברת הביטוח כדי לגבות מן הלקוח את הסכום שעליו לשלם עבור ביטוח הרכוש (בהתאם לרמת הסיכון וגובה סבירותו), כמו כן כך היא תוכל לדעת האם כדאי לה לקבל את התיק בכלל או אולי להתנגד (אם מדובר ברמת סיכון גבוהה מאד, למשל), בנוסף מסייע סקר סיכונים ביטוח כדי לדרוש תנאים מסוימים מן הלקוח לפני שהוא ניגש לבטח את רכושו (לדוגמא: יהיה עליו צורך להפעיל רשת הגנה נוספת וכדומה).

 

איך עושים סקר סיכונים ביטוח?

שמאי נזקים מבצע סקר סיכונים ביטוח על פי נתונים שונים בשטח. לצורך עבודתו הוא משווה את הרכוש המדובר לרכוש דומה במקום אחר, ובודק את רמת הסיכון הספציפי למקום זה. הדברים משתנים בהתאם לסביבה בה נמצא הרכוש (אחוזי פשע, למשל, מהוים גורם משמועתי), חשוב גם לקחת בחשבון את רמת ההגנה שמשקיע הלקוח, סוג האנשים שנמצאים בסביבת הרכוש, סוג העבודה שנעשית בו. במקרה של מפעל או תעשיה יש לבדוק את רמת הסיכון של המכשירים השונים, ואת בטיחותם. כל זה ועוד נלקח בחשבון מדוקדק ועל פי שקלול כל הנתונים כולם מגיש שמאי הנזקים את סקר הסיכונים אל חברת הביטוח בסופו של דבר.

 

אחריות של סקר סיכונים ביטוח

היות ותשובתו של שמאי נזקים משמעותית מאד עליו  לבצע את עבודתו בדייקנות. יש לציין כי חברות הביטוח מסתמכות על בדיקה זו ועל סמך זה מאשרות את ביטוח הרכוש או שוללות אותו. במקרה של נזק שכבר קרה חשוב לדעת מראש האם התכוננו לקראתו ומהי דרגת המעורבות של הלקוח בענין. מסיבה זו יש להטיל את המשימה אך ורק על שמאי מוסמך אשר יעשה את עבודתו בצורה אמינה ונכונה בלבד.

שמאי ישראל אביטל שמאי רכוש הוא בדיוק אחד כזה - שמאי אמין ומקצועי שצבר נסיון רב בתחום סקר סיכונים ביטוח.

אצלנו תקבלו מענה מושלם עבור כל מצב! חברות הביטוח כבר יודעות את זה!

 


הוספת מאמר