• 15-06-2015
  • מאת dzrihen

חשיבותם של ברזי בקרה במפעלים


בכל מפעל שקיים בישראל, או מחוצה לה, מייצרים מוצרים שונים. יש מפעלים שמייצרים בהם בגדים, מכוניות או כל דבר אחר, ויש נהלים מאוד ברורים שעל פיהם צריך לעבוד כדי להימנע מתאונות עבודה וכדי שהמפעל יתפקד כמו שצריך. אחד מהדברים שצריך להתקין אלה ברזי בקרה, וזה לא משנה אם מדובר על ברזי בקרה עבור מערכות שמן טרמי, עבור מערכות מים חמים, קיטור או עבור כל מערכת אחרת. יש חשיבות אדירה לברזים האלה והיא נובעת מכך שבעזרת ברזי הבקרה אפשר לשלוט על פעילות המערכת.

מה ניתן לבצע בעזרת הברז?

בעזרת ברזי הבקרה ניתן לשלוט על כל אחת ואחד מהמערכות שקיימות במפעל ומבצעות את עבודתן. משמעות הדברים היא שכאשר מדברים על החשיבות של ברז בקרה במפעלים מדברים, לפני הכול, על היכולת להפסיד מיידית את פעילות המערכת אם יש צורך בכך. לעומת זאת, אם צריך לגרום למערכת מסוימת לייצר יותר או לעבוד בצורה מהירה יותר הרי שגם אז ניתן יהיה לעשות את זה בעזרת ברז הבקרה. הברז למעשה מאפשר לזמן התגובה שלנו להיות הרבה יותר קצר ויעיל ולכן הוא כל כך חשוב.

איכות הברז

ישנן חברות שונות שמייצרות בעולם את ברזי הבקרה למערכות השונות, ולכן ברור שכל מנהל מפעל צריך לבחור את הברז המתאים ביותר. זו לא משימה פשוטה כי יש הרבה מאוד סוגים של ברזים, של חברות ושל איכויות שונות. כמובן שהברזים השונים נבדלים אלה מאלה לא רק במחירים אלא גם באיכות, ובנושא הזה לא כדאי  לקחת סיכונים. ברז הבקרה חייב להיות איכותי על מנת שהוא יוכל לבצע את עבודתו בצורה הטובה ביותר ומאוד כדאי לבדוק מה רוכשים ומי החברה המייצרת.

למידע נוסף על ברזי בקרה באתר אנרגטיקה:

http://www.energetica.co.il/2014-06-21-11-42-55/command-and-control.html

 

אולי תהיו מעוניינים גם במבערי גז


הוספת מאמר