לימודים אקדמאיים

  • 17-06-2015
  • מאת rotam1985

היות ומבחן ה-GMAT

GMAT כמותי באנגלית: It’s Not Shakespeare !

 

אחד האתגרים המרכזיים העומדים בפני מועמדים הניגשים לתוכניות MBA בישראל קשור לשפה. היות ומבחן ה-GMAT הוא בשפה האנגלית, על המועמד לשלוט באוצר מילים מסוים ולהבין תכנים באנגלית – זאת גם אם המועמד לא מתכוון ללמוד בחו"ל, אלא בארץ.

 

כיצד ניתן להתגבר על מחסום השפה בבחינת ה-GMAT?

 

גם אם עליך להיבחן בבחינה הכמותית בלבד, נושא האנגלית מהווה מכשול בלתי מבוטל. ישנם מספר צעדים אשר עשויים לסייע לך בכך:

 

1.      השתמש בחומרי לימוד באנגלית

גם אם מפתה ללמוד את הנושאים בעברית ולהיבחן בהם באנגלית, למידה לבחינה בעברית עלולה להוות מכשול: נבחנים רבים מוצאים את עצמם משקיעים זמן יקר במהלך הבחינה לתרגום השאלה לעברית, לעתים בראש ולעתים בכתב. היות וזמן הוא גורם מכריע בבחינת ה-GMAT, אין לך את הפריוילגיה לבזבז זמן על תרגום!

לעומת זאת, התמקדות בחומרי לימוד באנגלית או לקיחת קורס באנגלית מרגילים אותך לתפקוד בשפה שבה מתקיימת הבחינה. כמו כן, רק באמצעות שימוש בחומרי לימוד באנגלית יהיה באפשרותך להיתקל במילים אקזוטיות יותר, כדוגמת circumference (היקף מעגל) או compound interest (ריבית דריבית).

2.      סע לאט – קרא לאט!

ה-GMAT ידוע בטריקים ושאלות מכשילות אשר טמונים בהם ניסוחים שבכוונה מקשים על פתרון השאלה או הבנתה. גם כאשר זמן הוא מועט ועליך לפתור שאלה בשתי דקות בממוצע – קריאה קונסיסטנית וערנית היא הכרחית להצלחה בבחינה. גם אם לוקח לך 30 שניות נוספות לקרוא את השאלה ביסודיות, זכור שאתה חוסך דקה נוספת לפחות בקריאת השאלה שוב. 

3.      זכור שאנגלית אינה האלמנט המרכזי בבחינה הכמותית!

החלק הכמותי בבחינת ה-GMAT בוחן ידע ויכולת חשיבה אנליטית כמותית – ולא אנגלית. ברגע שתרגלת מספר שאלות מכל נושא והבנת את המושגים, הסיכויים שתיתקל במושגים שמעולם לא ראית הם מועטים.

ידע פלוס MBA CENTER, מכון ההכנה הוותיק בישראל, מתמחה בהכנה של מועמדים ישראלים לבחינת ה-GMAT  הכמותי והמילולי תוך שימת דגש על שיפור יכולת המועמד לתפקד בבחינה באנגלית. אנו מכינים מועמדים לתוכניות MBA בישראל ובחו"ל, ומלמדים את כל הקורסים באנגלית. 

 


הוספת מאמר