• 15-07-2015
  • מאת rjmdoors

סוגי מחסומים לחניה

מחסום לחניה משפר את איכות החיים ומונע הסגת גבול. המחסום מומלץ עבור דירות בבניינים משותפים בלב העיר, אך מתאים גם לבתים פרטיים במושב או בקיבוץ. את המחסום כדאי להתקין בליווי אנשי מקצוע ותוך התייעצות עם הגורמים הנכונים. מעבר לכך, אפשר לבחור מחסומים לחניה ממספר סוגים:

·         מחסום חניה אישי צדדי

·         מחסום חניה אישי תקרתי

·         מחסום חניה תקרתי בצורת T

·         עמודי חנייה עם או בלי מנעול

·         עמוד כנפיים עם או בלי מנעול מובנה

·         מחסום שרשרת עם מנעול

·         עמוד חניה עם רגל

מחסום חשמלי הנפוץ במקומות חניה הוא מחסום זרוע. במחסום הזה הזרוע מתרוממת כלפי מעלה בעזרת מנוע חשמלי. המנוע מופעל בעזרת שלט, כפתור קבוע בצד או חיישנים. מחסום זרוע חשמלי לא תופס הרבה מקום והוא גם זול בהשוואה לשערים חשמליים גדולים יותר. יחד עם זאת, תכליתו היא למנוע כניסת רכבים בלבד והוא אינו אפקטיבי במניעת כניסה מאופנועים או הולכי רגל.


איך בוחרים מחסומים לחניה?

לקוח המעוניין לבחור בצורה נכונה מחסומים לחניה צריך לשאול את עצמו שלוש שאלות. השאלה הראשונה היא מה מטרת קניית המחסום. יש מחסומים שאמורים לייצר הרתעה ולמנוע את הכניסה של גורמים לא מורשים לשטח הפרטי, לעומת מחסומים המשמשים לטובת עיכוב מבקרים, פיקוח ואבטחה בלבד. השאלה השנייה היא מה כולל המפרט הטכני של המחסום. כאן בודקים מה החומר, המידות והחוזק של המחסומים הנבחרים וכיצד ההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי בשטח.

השאלה השלישית היא כמה עולים מחסומים חשמליים. מחסומים קלים וכבדים יכולים לשמש לקוחות פרטיים, בעלי משרדים וגם בעלי חנויות. הדבר החשוב הוא לבדוק ממה מורכב המחיר ולוודא שהוא כולל התקנה ואחריות. יש גם מחסומים דקורטיביים הנמכרים במחיר גבוה יותר בהשוואה למחסומים פשוטים, או מחסומים אוטומטיים שמונפים למעלה בצאת הרכב וחוזרים למצב של חסימה לאחר מכן.

לסיכום, היכרות עם סוגים שונים של מחסומים לחניה היא רק הצעד הראשון בחיפוש אחר פתרון אבטחה יעיל. כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע ולהתייחס לשלל השיקולים.


הוספת מאמר