• 17-07-2015
  • מאת kidumyashir

המסך של המחשב הנייד נשבר? מה עושים?

המסך של המחשב הנייד נשבר? מה עושים?

בעבר הרחוק כאשר קנינו מחשב נייד חדש והיה נשבר לנו המסך שלו היינו צריכים לפנות למעבדת החברה ושם לא רק שהיינו נאלצים להיפרד ממנו ל 14 יום בנוסף החברה הייתה מחייבת אותנו במחירים מטורפים של עד כ 50% מערך המחשב ולכן השיקול הכלכלי היה גורם מכריע בתיקון המסך אך עם התקדמות הטכנולוגיה וריבוי המעבדות הפרטיות בישראל המחירים ירדו והיום ניתן למצוא מעבדות פרטיות שיבצעו החלפת מסך למחשב נייד במחירים שנעים בין 300 ₪ ל 800 ₪ ובמחיר כזה כמובן שלא נזרוק את המחשב לפח.

 

בטיחות המסך במחשב הנייד

הרכיב הרב ביותר שמוחלף במחשבים ניידים הוא המסך, אותו עדיין לא הצליחו למגן והוא החלק העדין ביותר במחשב והחשוף ביותר ולכן הרבה ילדים שלא נזהרים מצליחים לתרום באחוז ניכר. לא פעם אנו שומעים על הורה שהשאיר לילד את המחשב הנייד והמחשב ניזוק והמסך נשבר. אך לא רק ילדים פוגעים במחשבים אלה גם בוגרים, ישנם המון סיבות העלולות לפגוע במסך ומהם צריך להישמר ואפילו לקנות ציוד מתאים להגנה כגון:

1.     המוצר החשוב ביותר להגנה  הוא תיק מוגן וחזק שתמיד יוכל להבטיח לנו את העברתו של המחשב ללא פגיעות מיותרות- רוב האנשים זורקים את התיק מבלי להתחשב בכך שהמחשב הנייד הוא ממש רגיש אך עם זאת גם להניח מחשב בצורה ברוטלית ואינה ראויה יכולה לפגום במסך שלנו לכן חשוב לקנות תיק איכותי שמונע זעזועים ומגן מפני נפילות.

2.     כיסוי מגן סיליקון הנקרא בשם " LAPTOP COVER " יכול לעזור למחשב מפני זעזועים שמהם לרוב נפגע הדיסק הקשיח והמסך.

 

 

איך מוצאים מסך למחשב נייד

כאשר אנו זקוקים לשירות החלפת מסך למחשב נייד הברירה הזולה יותר תהיה לפנות למעבדה פרטית או לטכנאי מחשבים פרטי שיבצעו לנו את התיקון שכן במעבדות הרשמיות המחירים גבוהים יותר. למצוא את הדגם של המסך יהיה לא קל כי נזדקק לפרק את המסך וזוהי עבודה למקצוענים לכן הפתרון הפשוט הוא למסור למעבדה את מס' הדגם של המחשב שנמצא בתחתית המחשב. גודל המסך גם יהיה פרמטר חשוב ולכן יש למסור גם אותו כדי שהגורם המקצועי יהיה מדויק.

 

דגמים של מסכים למחשבים ניידים

רוב המחשבים שנרכשים בעולם כיום הם עם מסך בגודל של 15.6 אך ישנם עוד הרבה גדלים ולכן אפרט. ישנם שלושה מאפיינים למסך שתקנו:

המאפיין הראשון הוא הטכנולוגיה, כיום כבר לא מוכרים מסכי CCFL  ולכן אם המחשב שלכם נקנה בשנתיים האחרונות הסבירות היא שיש לכם מסך למחשב נייד בטכנולוגיית LED.

המאפיין השני הוא שם החברה, הלקוח חושב שאם הוא קנה מחשב נייד מבית LENOVO  אז המסך שלו הוא גם של חברת LENOVO, טעות גדולה שהרבה לקוחות לא יודעים אז אסביר.( במחשבים ניידים החלקים הפנימיים הם של חברות נפרדות כגון INTEL ואחרות. LENOVO רוכשת מהם ובונה את המחשב ולכן החלקים הבאים אינם מבית LENOVO: לוח אם, מעבד, גוף קירור, מאוורר, מסך, כרטיס רשת, כונן אופטי) בדגמי מחשבים איכותיים נמצא מסכי LG, SAMSUNG וכד' ובמחשבים MSI , ACER ואחרות  נוכל למצוא חברות של מסכים בעלות שם פחות ידוע כמו Chimei  וכדומה. ההמלצה במידה ונשבר לנו המסך היא לבקש מסך של חברה ידועה כי אם לא נבקש יכול להיות שידחפו לנו חברה זולה עם איכות מסך ירודה.


הוספת מאמר