• 17-07-2015
  • מאת kidumyashir

מטען למחשב נייד- הכי טוב מקורי

מטען למחשב נייד- הכי טוב מקורי

מטען למחשב נייד הוא החלק שמתחבר משקע החשמל לתוך הפלאג טעינה שקיים במחשב הנייד שלכם. בישראל שוק המטענים פורה מאוד כאשר הממוצע של החלפת מטען פגום הוא אחת לשלוש שנים, הסיבות לממוצע הגבוהה שבו נהרסים הרבה מטענים בישראל הם:

המאפיינים העיקריים שפוגמים במטען:

1.    השימוש האישי שלנו

2.    הפסקות חשמל בישראל

 

תחזוקה נכונה של מטען

אומנם נגד הפסקות החשמל אין לנו מה לעשות כל כך אך את השימוש האישי שלנו בהחלט נוכל ליעל.

א.    מחשב נייד כמו השם שלו הוא נייד וכך גם המטען, סידור נכון של המטען בתיק ימנע מתיחה או קריעה של הכבל, ברוב המטענים קיימת גומייה שמאפשרת לקשור את הכבל למטען בצורה אלגנטית ונוחה. זהו האופן המקצועי לשאת את המטען ממקום אחד לאחר.

ב.     בישראל אנו משתמשים בהארכה ולכן בכל הכבלים התקניים קיים ראש עם שלושה פינים שנכנסים לשקע החשמל. בהרבה מעבדות מוכרים מטענים שהגיעו מחו"ל בצורה שאינה תקנית ולא עברו כחוק במכון התקנים, מטענים אלו יגיעו עם כבל שיש לו שני פינים בלבד והכבל הזה אסור לשימוש ויכול לפגוע לכם במטען לכן אם אתם משתמשים באחד כזה החליפו בכבל תקני.

ג.      כבל אמריקאי עם שנאי לרוב אינו מומלץ וחשוב להשתמש בכבל מקורי בלבד ללא תוספות ושנאים.

ד.     השתדלו לא להרים את המחשב כאשר המטען מחובר אליו באופן ישיר, פעולה זו יכולה לגרום נזק למטען ולפלאג הטעינה של המחשב ובמקרה שהפלאג נפגע העלויות כפולות ממחיר המטען.

קניית מטען מומלץ למחשב הנייד

בישראל קיימים שלושה סוגי מטענים שתוכלו לרכוש:

1.    המומלץ ביותר הוא מטען מקורי למחשב נייד שכן מטענים מבית החברה המקורית הוכיחו את אמינותם לשנים רבות. מטענים אלו חזקים ועמידים

2.    השני והפחות מומלץ הוא מטען חלופי, מטענים אלו בהחלט יספקו את החשמל למחשב שלכם אך לרוב מטענים אלו לא מחזיקים בחיים הרבה מעבר לאחריות.

3.    מטען אוניברסלי למחשב נייד הוא הכי פחות מומלץ מכיוון שרוב המטענים שתמצאו יהיו ידניים וזה אומר שאתם אלו שתצטרכו להכוון את מתח המטען ומכיוון שכפתור המטען זז בקלות תמיד המתח יכול להשתנות בלי שתשימו לב ואז לקצר לכם את המחשב. בנוסף צריך להתאים מחבר מתאים ויש גם מקרים כמו במחשבים של חברת DELL  שאינם מקבלים טעינה ממטענים כאלו.

 

המלצה בקניית מטען למחשב נייד

המחשב שלכם חשוב לכם מאוד ולכן אל תסכנו אותו, רבים המקרים בהם אנו שומעים על לוחות אם שהתקצרו במחשבים ניידים בגלל איזה מטען אוניברסלי או חלופי, כיום הפערים במחירי סוגי המטענים נמוכים מאוד ולכן שווה להשקיע כמה שקלים כדי לקבל ביטחון לתקופה ארוכה, מטען למחשב נייד אמין הוא מטען מקורי בלבד.

 

המאמר שייך לחברת לפטופ ישראל


הוספת מאמר