• 23-07-2015
  • מאת liorv12

מד חום לבשר

שתי תופעות התגברו בשנים האחרונות בעולם הבישול, שתי תופעות שאינן קשורות זו לזו אך מיד נראה שבמקומות מסוימים הן נפגשות, ומכאן מגיעה ההמלצה על רכישת מד חום לבשר לבית.

התופעה הראשונה, היא רכישת ציוד וכלי מטבח מתקדמים. נכון, תמיד אהבנו לרכוש ציוד למטבח, אך בעשר השנים האחרונות נדמה שהתופעה רק התגברה, הן בזכות תוכניות בישול שונות בטלוויזיה והן בזכות פתיחתן של רשתות למוצרי מטבח שונים. התופעה השנייה, כמות הבשר שמוצע לנו בחנויות ורשתות שונות, עם דגש על רשתות בשר, היא כמעט אינסופית ואנחנו צורכים אותה בלי הפסקה.

עכשיו ברור לכל איך שתי התופעות מתחברות, ומהן נוצר הצורך שלנו ברכישת מד חום לבשר עבור שימוש בעת בישול בתנור או בגריל. מד החום הופך את הבישול להרבה יותר נעים, איכותי ומאפשר לנו להציע בשר ברמת בישול הרבה יותר טובה.

מה זה מד חום לבשר וכיצד הוא עובד

מד חום הוא למעשה, שעון מיוחד שמגיע עם מוט נץ דק, אותו ניתן לנעוץ בחלק העבה של הבשר, והוא מראה מהי הטמפרטורה שאליה הגיע הבשר על מנת לדעת מה מצבו.

היתרון של מד חום זה, שהוא מגיע גם בצורה דיגיטלית וגם אנלוגית, הוא מאוד קל לשימוש, התצוגה שלו ברורה ופשוטה, וכן הוא עמיד מפני רטיבות. מד חום לבשר דואג שהמנות יישארו טובות, לא יבשות והכי חשוב טעימות.

מפרט המד

מד חום בסיסי מגיע לאורך של 7.5 ס"מ, הוא יכול למדוד בין 54 ל-88 מעלות צלזיוס, הוא מאוד מדויק ביכולת המדידה שלו, נוח לניקוי, ומאוד פשוט לעבוד איתו. מה שחשוב הוא לשים לב היכן מחדירים את המוט, על מנת שלא להגיע לעצמות, אז המדידה פחות משתלמת.

מד בשר – למי זה טוב?

האמת שזה טוב לכל מי שאוהב להכין בשר. כל מי שאוהב להיות ליד הגרילר או להכין בשר בתנור, צריך להשתמש במד חום לבשר, לא רק בשביל להרשים את המשפחה והחברים בג'דגט מעניין, אלא גם באפשרות להציע להם בשר ברמה גבוה.

אם אתם מחליטים לרכוש מד חום לבשר, חשוב מאוד לוודא שאתם מקבלים אחריות של 5 שנים לפחות, וכן מקבלים הוראות מפורטות כיצד להשתמש במד. המלצתנו היא, להשתמש בכל בישול, על מנת שתוכלו ליהנות מבשר איכותי, לא יבש ולא קר מדי, בשר טעים שיזכיר לכם למה החלטתם להתעסק בבישול בשר מלכתחילה. 


הוספת מאמר