הצלחות עסקיות

  • 24-07-2015
  • מאת gmsgolan

מריחואנה

תורת המריחואנה

מריחואנה היא חומר ירוק שיכול להופיע גם בצבעים כמו חום או אפור. המריחואנה היא בעצם תערובת שמיוצרת מהצמח קנאביס סטיביה. החומר הפעיל בקנאביס הוא טי אייצ' סי אך קיימים עוד כ400 חומרים כימיים בקנאביס.

כיצד צורכים את החומר?

ניתן לצרוך את הקנאביס במספר דרכים. הדרך הפופולארית ביותר היא גלגול החומר עם טבק ועישונו. בנוסף קיימות עוד מס' דרכים כמו באנג, שהוא כלי עישון מיוחד או מקטרת. צריכה נוספת היא להוסיף את הצמח לאוכל או שתייה מתוקה, כמו עוגיות או דבש.

איך לזהות שמישהו השתמש במריחואנה?

קיימים מספר תסמינים שיכולים להשתנות מאדם לאדם. אדם שצרך את החומר עלול להיראות מבולבל, עיניו יהיו אדומות יותר מברגיל והוא יכול להתקשות להיזכר בדברים שקרו לפני זמן קצר.

כאשר השפעת הסם חולפת כעבור מס' שעות, המשתמש יהפוך להיות רדום מאוד ולא מרוכז.

מתי משתמשים בחומר כתרופה?

לעיתים, כאשר לוקחים טי אייצ' סי טהור, הוא יכול לעזור לתסמינים כמו בחילה והקאות שיכולים להופיע אחרי טיפולים כימותרפיים. במקרה זה החומר יובא לחולה ככדור והוא יהיה מרוכז מאוד. כדור זה יכול גם לעודד את התיאבון בחולי איידס וכך לעזור להם לעלות במשקלם. כדי להשיג תרופות אלו חייבים במרשם רופא ובנוסף, על החולה לעבור ועדה כדי להוכיח שהוא אכן צריך את הסם כתרופה.

איפה מריחואנה נחשבת חוקית גם לצריכה אישית?

הולנד, צ'כיה, גרמניה, קנדה, בלגיה, שוויץ, דנמרק, חלק ממדינות ארה''ב, קוראטיה, חלק ממדינות אוסטרליה, מקסיקו, פרו, צ'ילה, ברזיל, קולומביה אוקוודור, איראן וצפון קוריאה.

בישראל הצריכה אינה חוקית וקיימת אכיפה גם על עישון או החזקה של כמויות קטנות.

האם אנשים מתמכרים לסם?

ככל סם, התשובה היא כן. מריחואנה היא ממכרת. כמו גם סיגריות, לא כל מי שמעשן מתמכר לסם ובטח שלא מהפעם הראשונה שמעשנים אותו. משתמשים שמרגישים צורך לקבל את הסם כדיי להרגיש טוב יותר, אכן מפתחים תלות לקנאביס. מאות אלפי מתבגרים בארה''ב מבקשים לקבל טיפול כדי להפסיק לצרוך את הסם. מכוני גמילה פחות נפוצים בארץ ישראל והמשתמשים נאלצים להתמודד עם התמכרותם לבד.

אחרי כל המידע הזה, האם תתחילו לצרוך את הסם?


הוספת מאמר