• 16-08-2015
  • מאת doseo

רנטגן

צילום רנטגן מיועד לרוב למטרות אבחון רפואי ולאיתור בעיות רפואיות מגוונות שלא ניתן לראות בעין רגילה. מכשירי רנטגן נמצאים בשימוש נרחב במיוחד בתחום האורתופדיה ובתחום רפואת השיניים. צילום רדיוגרפי מבוסס על היכולת הגבוהה של קרני הרנטגן לחדור מבעד לחומר וכיום באמצעות המכשירים החדשים יכול הצוות הרפואי לאבחן במדויק בעיות רפואיות ולהציע טיפול איכותי ונכון. יש לציין כי הבדיקה אינה פולשנית ואינה מכאיבה, כמו כן לא ידוע על תופעות לוואי אחרי הבדיקה ולא נדרש זמן התאוששות כך שניתן אחרי הצילום לנהוג, לחזור לעבודה ולהמשיך בשגרת החיים.

בדיקה חשובה למגוון אבחונים רפואיים


עם כניסת מכשירי הרנטגן לשימוש ברפואה נעשה בצילום הרדיוגרפי שימוש בעיקר להדגמת מבנים גרמיים בגוף האדם ולצרכי פתולוגיה. ככל שהתפתח התחום ומכשירים חדשניים יותר יצאו לשוק החלו הרופאים להיעזר בצילום רדיוגרפי גם לאבחון דלקת ריאות ולאבחון מחלות נוספות בריאות, לרבות זיהוי גידולים. בנוסף, כיום ניתן לבצע את הבדיקה לאחר בליעת או הזרקת חומר ניגוד על מנת לאבחן בעיות ואת אופן תפקוד מערכת הבליעה וכלי הדם. כמו כן, יש שימוש נרחב ברנטגן במהלך צנתור לב, צנתור מוח וצנתור כלי דם שונים ושימושים חשובים נוספים הם בדיקת צפיפות עצם ובדיקת ממוגרפיה לזיהוי מוקדם של סרטן השד.
כדאי לדעת כי מכשיר ה- CT הוא למעשה הדור החדש של בדיקות רנטגן כאשר המכשיר מבצע צילומי רנטגן רבים בו זמנית כך שהרופא יכול לאבחן בדיוק גבוה שורה ארוכה של מחלות ובעיות רפואיות. 

פיענוח מקצועי של הצילום


פיענוח מקצועי ומדויק של צילומי רנטגן מאפשר לצוות הרפואי להעניק את הטיפול הנכון למטופל, לעתים מדובר בטיפולים מצילי חיים כמו בבדיקת ממגורפיה. לכן כדאי לדעת כי חברת מדיקס מציעה שירות על ידי מיטב הרופאים בארץ וחוות הדעת של הרופאים מבטיחות למטופלים לקבל את הטיפול הנכון והטוב ביותר עבורם.  
    

לפרטים נוספים התקשרו: *4550 או חפשו מדיקס בגוגל


הוספת מאמר