• 16-08-2015
  • מאת דיגידם

טיפולי השתלות שיניים בהרדמה מלאה

לטיפול השתלות שיניים בהרדמה יש מספר יתרונות:

·         הודות לטיפול בהרדמה, ניתן לבצע טיפולים מורכבים והשתלת מספר רב של שתלים ביום אחד, טיפולים שבאופן רגיל מורכבים ממספר שלבים, הם ארוכים יותר ולוקח זמן רב יותר להגיע לסיומם.

·         טיפול השתלת שיניים בהרדמה מאפשר למטופלים להתעורר לאיכות חיים חדשה, עם מינימום תופעות לוואי וכאבים.

·         טיפולי שיניים והשתלות בהרדמה מתאימים למטופלים אשר סובלים מחרדה מטיפולי שיניים (מה  שמכונה בשפה מקצועית "חרדה דנטלית" או "דנטופוביה").

סדר תהליך הטיפול בהרדמה מתחיל בביצוע בדיקה מסודרת ומקיפה למטופל על ידי צוות הרופאים המומחים שלנו. לאחר מכן נערכת תכנית טיפול מלאה על ידי הצוות המטפל, הכוללת את אישור המרדים, שנוכח בכל מהלך הטיפול. בצורה הזו הרופא מסוגל לבצע את הטיפול בקלות רבה וללא כל הפרעה. לאחר סיום הטיפול על המטופל להישאר להשגחה בליווי צמוד של הצוות הרפואי בחדר התאוששות.

עם ההתפתחות המשמעותית בתחום ההרדמה ברפואת שיניים בשנים האחרונות, ישנן קיימות שיטות הרדמה שונות. בחירת שיטת ההרדמה, חומר ההרדמה ומינונו נעשית בהתאם למספר פקטורים, כמו מצבו הבריאותי של המטופל, גילו, סוג הטיפול ורמת החרדה שלו.

ישנם 3 סוגי הרדמות נפוצים בהם נעשה שימוש במהלך השתלות שיניים:

1.      השתלת שיניים בהרדמה מלאה / כללית (General anesthesia) - המטופל נכנס למצב של סדציה עמוקה טרם ההרדמה המלאה. חומרי ההרדמה גורמים לשינוי במצב ההכרה של המטופל ולשרירי גופו להרפות, כך שהוא אינו מרגיש דבר במהלך הטיפול. תהליך ההרדמה נערך על ידי רופא מרדים, לאחר אבחון מקדים, ובמהלך הטיפול נוכחים בחדר הטיפולים שני רופאים ואחות. 2.      סדציה / טשטוש (Sedation) - חומרי ההרדמה אשר ניתנים בשיטה זו גורמים לערפול חושים וטשטוש בדרגה משתנה בהתאם למינון התרופות. לפני ביצוע תהליך סדציה, נערך אבחון מקדים של מצב המטופל בכדי לוודא שהוא כשיר לעבור אותו.3.      אלחוש מקומי (Local anesthesia) - בהליך זה מתבצע הזרקת חומר מאלחש אשר גורם לאובדן התחושה במקום הספציפי בו ניתנה הזריקה (בפי המטופל ובסביבתה הקרובה). הרדמה מקומית הינה נפוצה בטיפולים אצל רופא שיניים, ונערכת על ידי רופא השיניים עצמו ועל פי שיקול דעתו.

במהלך השנים האחרונות השימוש בהרדמה מלאה נמצא במגמת עלייה לעומת העבר, בעיקר במהלך טיפולי שיניים מורכבים, זאת אומרת טיפול במהלכו מושתל מספר רב של שיניים, דוגמת השתלת שיניים ביום אחד או השתלת עצם.

בנוסף, שימוש בהרדמה במהלך טיפולי שיניים ובכלל זאת השתלות שיניים, יכול לעזור להתמודד עם הפחד והכאבים אשר נלווים לעיתים לטיפולים. השתלות שיניים בהרדמה מלאה נערכות כאשר המטופל סובל מחרדה גדולה מן הטיפול. 


הוספת מאמר