• 18-08-2015
  • מאת liorv12

מעיל לאופנוע

מדי שנה נפגעים אלפני רוכבי אופנוע בתאונות, קלות עד קשות. רוב רובם של הנפגעים יוצאים מהתאונות עם פגע קל בלבד ובכל זאת, הסכנה האורבת לרוכבים על הכביש היא לא קטנה. זו הסיבה שעליהם להתמגן בכל צורה אפשרית, כשאחת האפשרויות שלהם למיגון איכותי, היא מעיל לאופנוע.

אין זה פלא, שרוכבים רבים, החל מרכובים על קטנועים או אופנועים קלים עד אופנועים כבדים, בוחרים ללבוש מעיל רכיבה גם בקיץ. לכאורה זה היה הרבה פחות נוח, והרבה יותר פשוט ללבוש בגדים רגילים ובכל זאת, המחשבה שמה ייפלו מהכלי אל כביש האספלט הרותח ועוד כזה שעלול להיות מרוח שמן רב או מים, גורמת להם לוותר על הנוחות המקסימאלית בזמן הרכיבה, לשים עליהם מעיל, ולבחור בהגנה אופטימאלית. גם היא אגב, מאוד נוחה.

כיצד בוחרים מעיל לאופנוע

ישנם כמה מדדים לבחירת מעיל אופנוע:

ראשית, עלינו לבחור מעיל שיהיה נוח לנו. לשם כך עלינו למדוד אותו, ולראות עד כמה הזרועות שלו נמתחות בתוכו בצורה נוחה. הן לצדדים והן קדימה ואחורה. כמו כן עלינו לבחון האם נוח לנו ללבוש בגדים מתחתיו. האם הוא נוח בעת ישיבה (לא מספיק שנמדוד אותו בעת עמידה מול המראה, אז התנוחה שונה לגמרי), האם סגירת הרוכסן שלו נוחה. כמו כן יש למדוד את המעיל כשאנחנו לובשים את שאר בגדי הרכיבה, כולל קסדה. כך נוכל לראות עד כמה הוא מכסה.

שנית, עלינו לבחון את יכולת הספיגה והחיכוך שלו. עליכם לזכור שהמעיל משמש אותו, למקרה שחס וחלילה ניפול מהקטנוע. לכן חשוב לבדוק אילו מיגונים יש בתוכו, עד כמה הם משמעותיים וגדולים. רצוי לקבל הסבר מפורט ומדויק מצוות המקום, אודות המעיל ומה שיש בו.

שלוש, בידוד ואטימות. המעיל אמור להיות אטום באופן אבסולוטי מפני מים וחומרים אחרים. קחו בחשבון שהמעיל ישמש אתכם בימי חורף ולא רק קיץ, ואם תרכבו והמעיל לא יהיה אטום מספיק, אתם עלולים לסכן את עצמכם, שכן תירטבו מהגשם וזה עלול להפריע בנסיעה.

ארבע, אחריות ושירות. המעיל שאתם רוכשים יש לוודא, שאתם מקבלים עליו אחריות, ושאתם יודעים בדיוק מי החברה שעומדת מאחוריו. תדאגו לקבל הסבר מפורט מה הוא כולל ולמה החומרים שנמצאים בו חשובים עבורכם. ככל שתדעו יותר על המעיל, ובכלל על מעילים לאופנועים, כך תוכלו להחליט בצורה חכמה יותר, מה היתרונות והחסרונות של כל מעיל שמוצע לכם ואיזה מעיל לרכוש. 


הוספת מאמר