אינטרנט

  • 23-08-2015
  • מאת dzrihen

הקשר בין עיצוב אתרים לבין ההצלחה באינטרנט


 

למרות כל הסיסמאות הנפלאות, רובינו מסתכלים דבר ראשון על החיצוני וזאת משום שמדובר על הטבע שלנו. החושים מגיעים לפני ההיגיון וחוש הראייה תמיד ישרטט תמונה מסוימת ורק לאחריה נפעיל שיקול דעת. עיצוב אתרים הוא התחום שגורם לאנשים להחליט האם להיכנס לאתר מסוים או לא.

 

שלושת המוסקטרים

אין זה מקרי שעיצוב גרפי, מיתוג, עיצוב ובניית אתרים הם שירותים שמוצעים באותה חבילה. כל אלו שייכים ליצירת רושם וויזואלי מרשים שיניע אנשים לפעולה. גולשים שיתרשמו ממראהו או כל אטרקציה וויזואלית אחרת באתר ייכנסו אליו כדי לבדוק מהו האתר ומהו יכול לתת להם, אנשים שמקבלים בדואר ברושור שיווקי מרשים תמיד יימשכו לצבעוניות שלו, לפונטים המרשימים ולכל דבר שקשור אל הוויזואליות שלו ויתחילו לקרוא את הכותרות  ומיתוג הוא סך הפעולות שייעשו על מנת להפוך את המוצר שלכם, את השירות שלכם או אתכם לשם דבר בעיני הצרכן, דבר שמצריך חשיבה תכנונית מקדימה ופעולות הקשורות אל עיצוב גרפי מרשים, כותרות אטרקטיביות ותכנים מרשימים. קיראו עוד על היתרונות של בניית אתרים על מערכת וורדפרס.

 

עיצוב אתרים באינטרנט

אז מהו עיצוב אתרים באינטרנט? כאן מדובר על "פיסול" האתר באופן שיותאם למטרה העיקרית שלו. הדבר הראשון שהמעצב יעשה וזאת יחד עם בונה האתרים הוא לברר מהו סוג האתר המתאים ביותר ללקוח וזאת על פי המטרה העיקרית של הלקוח, אותה מטרה שגרמה לו להחליט שהוא מעוניין באתר אינטרנט.

לאחר מכן יבוצע אפיון מקיף, יעשה תחקיר קצר אודות החברה, מוצריה ושירותיה ויוחלט על עיצוב בסגנון שמתאים לאופי החברה אך גם מושך את קהל הגולשים ברשת. מעצב אתרים מקצועי ומוכשר תמיד יצליח לגרום לאתר שלכם להיראות נפלא ברשת. הם תמיד יקפידו שהעיצוב יעשה בהתאם למיתוג שהחלטתם. לאחר שלב האפיון ולאחר שלב ההחלטה לגבי המבנה החיצוני של האתר, יוחלט כיצד להפוך כל דף באתר לנוח לשימוש, אם מבחינת גופנים גדולים וברורים, כפתורי רדיו ואייקונים שונים שיעזרו לגולש למצוא את דרכו בקלות באתר שלכם.

 

עיצוב אתרים- פרמטרים חשובים

·         מקצוענים בלבד- יש אפשרות לשכור את שירותיה של חברה בעלת ניסיון רב בתחום עיצוב אתרים באינטרנט או לשכור את שירותיו של מעצב שעובד במתכונת פרילנס. מה שחשוב הוא לבחור במקצוענים בלבד. כמה שיותר ניסיון כך גם מובטחת לכם תוצאה טובה יותר.

·         טרנדים- חשוב לדעת שיש טרנדים שונים של עיצוב והמעצב שלכם צריך להיות מספיק מנוסה בתחום ולייעץ לכם אודות אותו סגנון עיצוב שיתאים לחברה שלכם, למיתוג בו אתם מעוניינים ולסוג המוצרים או השירותים אותם אתם מוכרים.

·         שלבי עיצוב אתר- תמיד יכללו קביעת הקונספט העיצובי של האתר, איפיון של האתר והממשק של המשתמשים ועיצוב האתר עצמו, אם מדובר על הלוגו, הבאנרים, עיצוב הדפים הפנימיים של האתר, סוג הפונטים, גודל, הצבעים שיאפיינו את האתר ועוד.

 

לסיכום, הקשר בין עיצוב אתרים לבין הצלחת האתר שלכם הינו קשר בלתי נפרד. ככל שהאתר יהיה אטרקטיבי ביותר מבחינת מראה וחכם יותר מבחינת שימוש, כך קרוב לוודאי שהוא יצליח יותר. חשוב לזכור שהמטרה העיקרית של עיצוב אתר אינטרנט היא להוביל כמה שיותר גולשים להיכנס אל אתר האינטרנט שלכם.

 


הוספת מאמר