הורים וילדים

  • 01-09-2015
  • מאת dzrihen

יתרונות וחסרונות של דיור מוגן


דיור מוגן זו דרך מושלמת לחיות את הגיל השלישי בכבוד וכמובן ליהנות מהחיים, מהזמן הנהדר שמאפשר לנו לקבל נחת מהנכדים אחרי שגידלנו את הילדים שלנו והענקנו להם ביטחון ואהבה.


בשונה מהבדידות שניתן לחוות בבית לבד, בבית דיור מוגן לב גנים יש הרבה חום ואהבה, מאחר שמדובר בבית משפחתי ולא בבית אבות משוכפל שמתפקד כבית חולים לתשושים. לב גנים הוא יותר דומה לבית הבראה, מעין בית הארחה מפנק שבין היתר מעניק לדיירים שלו גם תמיכה, סיוע, ביטחון, בטיחות, צוות רפואי וכמובן המון אהבה. לרוב מצאנו כי יש יתרונות לדיור מוגן, אך ישנם גם מעט חסרונות, אך גם לכל חיסרון מצאנו פתרון:

1.      בכל בית דיור מוגן יש שיתוף כמו בכל מקום אחר בו בוחרים לחיות יחד, כמו בקיבוץ. אומנם מחד גיסא השיתוף גורם לחוסר פרטיות, לצורך בשקט ובפינה לבד, אך מאידך השיתוף הזה הוא מתנה לאנשים שעד כה התגוררו בגפם והיו צריכים לשמוע את השקט כבר כל כך הרבה זמן שכל ציוץ הוא ברכה עבורם. אין ספק כי אם מניחים על המאזניים את שתי האופציות, תמיד כדאי לבחור בשיתוף ובאחווה ההדדית.

2.       בבית דיור מוגן נאלצים לעזוב את הבית ואת הסביבה המוכרת, מה שלעיתים יוצר אי נוחות ועצבות, אך כאשר מדובר בבית דיור מוגן משפחתי ואוהב, אין ספק כי ניתן להרגיש שם בקלות בדיוק כמו בבית. בכדי לא להרגיש את ההתנתקות מהבית, אפשר לעצב את הדירה כמו שאתם רגילים וליצור סביבה מוכרת. כמו כן, המשפחה יכולה לבקר בכל עת, כך שלא בהכרח יהיה ניתן להבדיל כי העתקתם את מגורכם.

3.      בבית דיור מוגן לא ניתן לבחור את הצוות הרפואי שיטפל בך, לכן אם אתה רגיל לרופא מסוים בקופת החולים השכונתית, תאלץ להתרגל לרופא חדש. האומנם, יש קושי בשינויים כאלו, אך הניתן להשוות את היחס האישי והצמוד אותו מקבל כל דייר בבית דיור מוגן? אין ספק כי מדובר פה ביחס שונה לחלוטין שמשתווה ליחס של אח"מים. בבית דיור מוגן ניתן לקבל טיפול רפואי בכל שעות היממה, מלבד לטיפולים ולבדיקות השגרתיות. בשונה מקופת חולים שם צריך לקבוע תור ולא בהכרח לקבל אחד מוקדם לפי הרצוי, הרופאים בבית דיור מוגן יופיעו בדירה שלכם באופן מידי לפי הצרכים האישיים שלכם.

ראינו כי למרות שיש חסרונות במגורים בדיור מוגן, היתרונות תמיד מכפרים על כך ובכל חיסרון ניתן למצוא גם יתרון משמעותי. להתגורר בבית דיור מוגן זו פריווילגיה שמאפשרת לכל אחד מאיתנו להרגיש בטוח ולהסתכל על החיים ועל ההזדקנות באור חיובי, לקראת תקופה טובה של נחת, אושר, שמחה והנאה גדולה מהדברים הקטנים של החיים.

למידע נוסף - קיראו על בחירת דיור מוגן.

 


הוספת מאמר