ארועים ושמחות

  • 16-09-2015
  • מאת 123itay123

הנחיית אירועים

מובילים את הערב להצלחה

אחד הגורמים החשובים ביותר המשפיעים על הצלחתו של אירוע, הוא האדם המוביל את הערב. כנס עסקי, טקס רשמי או אירוע פרטי – הנחיית אירועים היא חיונית לכל אחד מהם, וחשוב להקפיד גם על איכות המנחה שנבחר לנצח על התזמורת הזה, משום שהוא הציר המרכזי, זה שמנתב בין התכנים והפעילויות שהוגדרו, וגם זה שצריך לכבוש את הקהל ולמשוך את תשומת ליבו. אלא שהמשימה הזו מורכבת עוד יותר, בעיקר משום שהנחיית אירועים היא למעשה אירוע בשידור חי, במלוא מובן המילה. המנחה לא יכול להתחיל מחדש, אין מי שיצעק לו "אקשן" או "קאט" וגם אין עריכה שתמחק טעויות ותוציא אותו מושלם. נגעת? נסעת.

 

משימה מורכבת

כאמור, הנחיית אירועים היא מטלה לא פשוטה בכלל, המורכבת מכמה אלמנטים חשובים, שהם הרבה מעבר להקראת טקסט מהדף. סגנון הדיבור והקריאה הוא חיוני, כך שמנחה כריזמטי עם קול מעניין וחזק ימשוך את תשומת ליבם של המשתתפים הרבה יותר מאשר מנחה בעל קול עדין ומונוטוני מדי. הנוכחות של המנחה על הבמה, היכולת שלו לנצל את הכריזמה ואת הקול שלו כדי לעורר את הטקסט לחיים ולעניין את הקהל – אלה הדברים החשובים ביותר שעושים את כל ההבדל, ועליהם תקום ותיפול הצלחתו של הערב שעליו אתם עמלים זמן רב כל כך.

 

מה מתאים לכם?

ישנם אנשים רבים המסוגלים לעמוד בהצלחה יתרה בהנחיית אירועים, ובוודאי תמצאו אנשי בידור ואקטואליה מפורסמים שמציעים את שירותיהם. יש לזכור שקריינות איננה שוות ערך להנחיה, הדורשת מהמנחה הרבה יותר מודעות לקהל כדי לשמור על ערנותו ולמשוך את תשומת ליבו.  אז לא כל שם מפורסם הוא בהכרח השם המתאים, ולפני שאתם מתפתים לבחור באדם מסוים רק בשל שמו או היותו "כוכב", עצרו ובדקו מה מטרת הערב שלכם, והאם האדם הזה מתאים. לדוגמה, אם אתם זקוקים להנחיה של טקס יום הזיכרון, מנחה המזוהה עם קומדיה וצחוק עשוי להתאים לכם פחות, בעוד מנחה רציני עם קול כבד ונוכחות מעט יותר רשמית אולי לא יתאים לכם אם האירוע מיועד להיות קליל ולקהל צעיר מאוד. תכננו היטב את השידוך בין המנחה לבין הקהל, כדי לוודא את הצלחת הערב, וכדי שגם המנחה וגם המשתתפים ייהנו מהאירוע שתכננתם כה בקפידה. פרטים נוספים על הנחיית אירועים תוכלו למצוא כאן: http://www.mesibot.co.il/default.asp?CategoryId=45

 

ליווי גם בכתיבה

במקרים רבים תוכלו להיעזר במנחה הנבחר עוד בשלב כתיבת הטקסט, ובוודאי שחשוב לערב אותו מוקדם יותר כדי שיוכל להכיר את הטקסט ולצמצם טעויות של קריאה ראשונה באירוע עצמו. חזרות הן חשובות והן יאפשרו לו להגיע מוכן ובקיא בחומר, אבל הן גם יעזרו לכם לראות ולשמוע את התנהלות הערב כפי שהיא צפויה להתרחש, כדי שתוכלו לבצע התאמות ותיקונים מראש. אנשים שעוסקים בתחום הנחיית אירועים יידעו להבין את רגישות הטקסטים ולהתאים לצרכי האירוע שלכם, ולצרכי הקהל שלכם. 


הוספת מאמר