• 13-10-2015
  • מאת lublin123

מדוע כדאי לקנות בקצביה?

מדוע כדאי לנו לקנות בשר היישר מהקצב?

היום עם קצב הגדילה והנוחות של רשתות הסופרמרקטים הגדולות, רוב האנשים יעדיפו לרכוש בשר עטוף בצלופן ובמגשי קלקר קטנים המגיע היישר מחברות מתועשות כמו "אדום אדום" או חברות אחרות כלשהן ולא היישר מהקצביה. אמנם אין בכך שום דבר רע אך יש הפסד עצום לצרכן בכך שלא קנה ישירות את נתח הבשר מהקצביה. רכישה בסופרמרקט עלולה להיות מהירה ונוחה, אך איכות הבשר והמוצרים מצד שני יורד משום שקשה לפקח על כמויות כל כך גדולות של בשר. ביקור אצל קצב טוב יכול לשפר את חווית הבישול שלכם פלאים ואף להוזיל את סל הקניות שלכם! ואם לקצב שלכם יש גם משלוחים עד הבית, זה כבר הדבר האמיתי שגם יחסוך לכם המון זמן!

 

למד את הנתחים השונים -

בסופרמרקט אתה יכול פשוט להסתכל בחלון התצוגה ולהחליט לפי העין מה פחות או יותר יתאים לצרכים שלך. אך באטליז הסיפור הוא שונה, לא תמיד הבשר מוצג לפניך בחלון התצוגה ולכן יש לדעת את שמו של נתח הבשר שאותו תרצה לפני שתזמין. רוב הקצבים הם אדיבים וסבלניים ואני מאמין שגם יעזרו לך למצוא את סוג הבשר שאותו חיפשת כי הם יודעים בדיוק באיזה נתח כדאי להשתמש עבור איזה מנה שרק תרצה, ולכן אל תתבייש לשאול!

למידה על הנתחים השונים של הבשר מבעוד המועד יכולה לעזור להאיץ את הביקורים שלך אצל הקצב ואפילו לתת לך גישה לנתחים מיוחדים שעדיין לא יצא לך להיתקל בהם בחלון התצוגה של האטליז.

החלוקה הסיסית של בשר בתכלס היא חלוקה לחלקים קדמיים ואחוריים אך החלוקה שבאמת חשובה הבשר ואיכותו. וכאן מבדילים לפני החלקים שיותר "פעילים" בגוף הפרה לדוגמא שריר הזרוע והצוואר, ויש את אלו שפחות "פעילים" שהם הרכים מבין שניהם שבהם נכללים לדוגמא השייטל, סינטה או הפילה שאנחנו כל כך אוהבים.

 

המלצות – קצביה בירושלים

קצב מדהים שיודע את העבודה ועבר את ההשתלמויות והקורסים הטובים ביותר בעולם באיטליה ובארגנטינה לא מפסיק להפתיע אותי כל פעם מחדש עם נתחים מעולים ומגיע עד הבית ללא תוספת תשלום! ככה שהוא גם חוסך לי זמן, כסף והמון כאב ראש. "הקצביה של שגב"

 


הוספת מאמר