• 18-10-2015
  • מאת avitheking12

עדשה - לא רק לנסיכה

כלים לחידוד הראייה עברו אבולוציה של ממש במירוץ השנים. החל במונוקל - הרי הוא המשקף, דרך המשקפיים וכלה בעדשות סופלקס.


בניגוד למשקפיים, עדשות סופלקס הם מוצר אשר בא במגע עם העין עצמה, ולכן דורש מיומנות בהכנסתן. אי הנוחות הרגעית שאולי כרוכה בהכנסת העדשות לעיניים, מביאה עמה נוחות ארוכת שעות (בין שמונה לשש-עשרה שעות). בעוד שבעיות המוכרות לבעלי משקפיים, כגון אדים על העדשות המשקפיים, לכלוכן או עקמומיות המסגרת, איננה מוכרת לבעלי העדשות.


כמו כן, קיים גם הפן האסתטי. בעוד שאחדים רואים במשקפיים פריט אופנתי, מן תוספת צבעונית לפנים, אחרים רואים בזה דווקא חוסר אסתטיקה בשל ההסתרה של הפנים. עבור אנשים אלו, עדשות סופלקס עשויות להיות הפתרון המושלם. מאחר שהעדשות כמעט שאינן ברות הבחנה מבחינה ויזואלית מצד אחד, ומצד שני, בעלות אפקט זהה – ואך משופר- של חידוד ראיה לעומת המשקפיים המסורתיות.


שימוש בעדשות סופלקס דורש הקפדה על כללים חשובים- ניקיון העדשות בסוף שימוש והסרתן לאחר הזמן המצוין בעלון המצורף, או לפי הוראות האופטומטריסט. אי ניקיון העדשות, עלול להביא לאדמומיות בגלגל העין, להפרשות מוגברות ואף לזיהום אשר מצריך התערבות של רופא מומחה. שינה עם עדשות, עלול לגרום ליובש בעין ובכך לגרום להדבקות העדשה לגלגל העין ולעיתים לתזוזת העדשה לחלק האחורי של העין, דבר המצריך התערבות רפואית ובמקרים מסוימים לניתוח.


אם מקפידים על כל ההוראות, עדשות סופלקס עשוי לשנות ולשדרג את איכות החיים שלכם, מבחינת איכות ראיה, נוחות ואסטטיקה. נשים בעלות משקפיים הנוהגות להתאפר, למשל, לרוב יעדיפו עדשות, מכיוון שאינן מסתירות את העיניים שלהן, ולא מתלכלכות מריסים צבועות. כמותן גם בכלי משקפיים אשר מקצועם מביא אותם לעבוד עם אדי מים או מחוץ למבנה בימים גשומים. או אפילו אנשים שראייתם מצוינת, אך מעוניינים בעדשות צבע.הוספת מאמר