• 19-10-2015
  • מאת master123456

מכולה לפינוי פסולת

אל תיפלו לקנסות - הציבו מכולה לפינוי פסולת בסמוך לאתר הבניה והשיפוצים!

אנשים רבים אשר עובדים בתחום הבניין, כבר יודעים כי בכל פרויקט חדש שמוקם, אי אפשר שפסולת הבניין פשוט תיזרק לאמצע הרחוב. הפסולת הזו מפריעה לעוברים ושבים, וזו גם עבירה על חוקי העיר. לכן, קבלנים רבים מהמרים להצטייד ורוכשים או שוכרים מכולה לפינוי פסולת, כולל גם שירותי פינוי ברוב המקרים - כוך הפסולת כולה מצטברת באזור אחד, ולאחר מכן מפנים אותה לאתרי ההטמנה והמחזור הרלוונטיים. חשוב מאד לזכור כי השירות רלוונטי גם עובר אנשים אשר מחליטים לשפץ את הבית שלהם, וכתוצאה מכך מצטברים אצלם כמויות גדולות מאד של פסולת בניין - אל תזרקו ואתם לרחוב! העיריה תקנוס אתכם, והפקחים לא מרחמים מבחינה זו. הפתרון הוא כמובן, פשוט להציב את המכולה המתאימה.

כך אוגרים את הפסולת בהתאם לחוק

? היכן למקם את המכולה? - כשאתם שוכרים או רוכשים מכולה לפינוי פסולת מגורם מקצועי, כדאי גם לשים לב למקום שבו המכולה תוצב. אסור שהמכולה תפריע לכבישים, ובאשר למיקום שלה על המדרכה - צריך לוודא שהיא לא תפריע יותר מידי להולכי הרגל. אם יש לכם חצר פרטית שבתוכה תוכלו למקם את המכולה או אתר בניה - מה טוב, שכן אלו האתרים המומלצים ביותר. בכל מקרה, רצוי מאד לבחון את החוקים ברשות המקומית שבה אתם גרים - מהן התקנות בנוגע להצבה של המכולות השונות, כדי שלא תקבלו קנס.
? כל כמה זמן לפנות את הפסולת? - מובן שאי אפשר פשוט להציב מכולה לפינוי פסולת ולתת לה להתמלא בפסולת עד אין קץ. בשלב מסוים, יגמר המקום בתוך המכולה, ויהיה צורך לפנות את תכולתה לאתרי ההטמנה והמחזור. חלק ניכר מהגורמים אשר מספקים מלכתחילה את המכולות לפינוי פסולת, גם יוכלו לספק לכם בהתאם את שירותי הפינוי לפסולת. הפינוי הוא חיוני וחסוך לכם הרבה זמן, והפסולת תמיד מפונה אך ורק לאתרים מורשים.
? באיזה גודל תהיה המכולה? - זו עוד שאלה חשובה מאד שצריך שתשאלו את עצמכם . המכולות מגיעות בנפחים שונים שנמדדים בליטרים. איך בוחרים במכולה בגודל מסוים? לפי  סוג הפרויקט שאתם עומדים לקראתו. אם מדובר על הקמת מבנה מאפס - רצוי כמובן לרכוש מכולה לפינוי פסולת שתהיה גדולה יחסית. לפרויקט מקומי של שיפוץ, מכולות קטנות יותר יכולות להספיק בחלק ניכר מהמקרים. רצוי גם להתייעץ עם המומחים לפינוי פסולת שכן יש להם ניסיון רב בתחום.
? לא מתחילים לפני שיש מכולה! - אל תשכח ושבכל פרויקט להקמת מבנה חדש, עליכם לקבל אישור דרך טופס שנקרא טופס 4. טופס זה מאשר בעצם כי אתם שומרים על התקנות לפינוי של פסולת הבניין מהמקום - וזה יקרה רק אחרי שתוכיחו שיצרתם קשר עם גורם שמספק לכם מכולות וגם שירותי פינוי.
מכולה לפינוי פסולת

שומרים על החוק ועל הסביבה

אל תשכחו לסיום כי לא מדובר רק על האינטרס של שמירה על החוק - אלא גם על אינטרס כללי יותר של שמירה על הסביבה שלנו, ועל איכות החיים של כולם.


הוספת מאמר