ארועים ושמחות

  • 20-10-2015
  • מאת sharonkal80

הפעלות לימי הולדת - להורים או לילדים

בשנים האחרונות אנו עדים למבול מפעילי ומפעילות ימי הולדת  אשר מציעים לילדינו מגוון רב של תכנים והפעלות שונות. הפעלות ימי ההולדת הכוללות את התפאורה, התוכן, במקרה הצורך אף את המקום והכיבוד.

מדוע בעצם אנו משקיעים זמן וכסף בעבור אירוע שבעבר קיבל תשומת לב מינורית הרבה יותר?

רבים נזכרים בנוסטלגיה בימי ההולדת של פעם, עת פינינו את הסלון מרהיטים ושיחקנו משחקים דוגמת הסוכרייה שבקמח, או השחלת נר הקשור לישבן לתוך בקבוק. אין ספק שזיכרונות ילדות הם כוח חזק שקשה להתחרות בו, אך מי שמצפה להפעיל ימי הולדת באופן דומה כיום, לא מודע להתפתחות שעברו ילדינו מאז, וכפי הנראה גם אנחנו. הילדים היום מוצפים בתכנים ובטכנולוגיה ברמה שסף הגירוי שלהם גבוה משאנו הכרנו בילדותנו, הפעלות ימי ההולדת המגוונות אינן אלא באות לתת מענה לצורך ההולך ומתפתח אצל ילדים והורים כאחד.

כיום יכול כל ילד למצוא לעצמו הפעלה התואמת את תחומי העניין שלו, וחשוב לא פחות מזה, את אישיותו. ילד ביישן יותר אשר מתקשה לעמוד לאורך זמן במרכז העניינים יוכל להשתלב בהפעלה תחרותית המשלבת חלוקה לקבוצות (דוגמת הישרדות), ילד מוחצן יותר ובעל ביטחון עצמי ייהנה במיוחד הפעלות יום הולדת נוסח כוכב נולד בה ייתן ביטוי הן לכשרונו והן לצורך בתשומת לב.

ילדים צעירים ייהנו במיוחד מהפעלות לימי הולדת המשלבות דמויות מפתח מתכניות טלוויזיה אהובות או סרטים שנגעו ללבם, בעוד ילדים בוגרים יעדיפו את מפעילי ימי ההולדת המתמחים בהפעלה דוגמת פורמט טלוויזיוני מוכר (הישרדות, המירוץ למיליון וכו').

גם נושא התפאורה חשוב מאוד ומשדרג בעשרות מונים את החגיגה. למפעיל/ת יום הולדת מקצועי תהיה היכולת לבנות את התפאורה על פי הנושא הנבחר באופן מושך ומעניין שיכניס את האורחים לאווירה ויבטיח את השתתפותם באופן פעיל ומהנה.

בניגוד למקובל לחשוב, לא כל ההפעלות המדוברות מוצעות במחירים מרקיעי שחקים, ובסקר שוק קצר ותיאום ציפיות נכון מול המפעיל/ה ניתן ליהנות מהפעלת יום הולדת איכותית מבלי לשלם סכומי עתק. כמו כן על מנת להקל בהיבט הכלכלי מקובל מאוד לערוך ימי הולדת משותפים לשני ילדים יחד, ובכך לצמצם את העלות.
הוספת מאמר