• 20-10-2015
  • מאת master123456

סימני מתיחה

סימני מתיחה

כיום כבר ברור כי נשים לאחר היריון הן ממש לא האוכלוסייה היחידה שסובלת מסימני המתיחה, ונבין בדיוק מי עוד חשוף לכך

בשביל להבין בדיוק אילו אוכלוסיות נתונות להופעת סימני המתיחה במידה הרבה ביותר, עלינו להבין קודם כל מהם בכלל סימני מתיחה. ובכן, סימן מתיחה הוא למעשה קרע פנימי בשכבת העור התחתונה, ששמה המדעי הוא דרמיס. הקרע הזה נוצר בעקבות התרחבות משמעותית של חלק בגוף, כאשר הקולגן והאלסטין האחראיים על גמישות העור נפגעים. כך למעשה נוצרת צלקת בשכבת העור, שמופיעה על פני השטח בתור סימן מתיחה אדום ובולט. נשים בהיריון הן בהחלט אוכלוסייה שנתונה להופעה של סימנים אלה, משום שהן מעלות במשקל בצורה דרסטית בתקופה קצרה (ומורידות אותו בפתאומיות לאחר מכן). עם זאת, גם אנשים אחרים שחווים ירידה דרסטית במשקל נתונים לסימנים אלה, במיוחד אם הם מעלים במשקל בשנית לאחר מכן. סוג האוכלוסייה השלישי שנתון לסימנים אלה הוא אנשים מבוגרים, שהעור שלהם מאבד מגמישותו והופך רופס, וכך יכולים להתפתח בסופו של דבר סימנים מסוג זה. למרבה המזל, עם סימנים שכאלה ממש לא צריך להשלים כיום.

מהו הטיפול באמצעותו ניתן לטשטש ולהעלים סימני מתיחה? מהן האפשרויות השונות במסגרת טיפול שכזה?

· כיום, קיימים טיפולים שונים שתפקידם הוא לטשטש את סימני המתיחה או אפילו להעלים אותם. טיפול אחד שכזה, שיכול לתת לנו מענה אפקטיבי במיוחד לסימני מתיחה, הוא הטיפול שנקרא אוזונתרפיה, כלומר טיפול באוזון. במסגרת טיפול זה מוזרק לרקמת העור השומן שבאזור סימן המתיחה גז אוזון, שמתפרק לאחר ההזרקה לחמצן רפואי טהור ולמולקולת חמצן נוספת. כך למעשה מוגבר קצב חילוף החומרים של תאי הרקמות, העברת החמצן בדם מוגברת עד כפי 10, השכבות העמוקות של העור מוחדרות בלחות וייצור החומרים התורמים לגמישות העור מעודד. כך למעשה מולקולות החמצן משפרות את צבע העור, מרקם העור והחיוניות שלו, ונוצר אפקט מתיחה שלמעשה מעלים את סימן המתיחה בצורה עדינה.

· האפשרות הנוספת של טיפול העלמת סימני המתיחה היא אפשרות של טיפולי לייזר וקרן אור. באמצעות טיפולים שכאלה, שהם נקודתיים וממוקדים עם מכשור מוביל בתחום, הרקמה המצולקת בסימן מתיחה מטושטשת בצורה יעילה ומוסרת שכבת עור דקה סביב סימן המתיחה. כך למעשה לא צריך להסיר עור בהליך כירורגי, והעור שלנו עובר מעין סוג של שיוף שמשאיר אותו רק עם החלקים האסתטיים ולא עם סימן המתיחה. בניגוד לאוזונתרפיה, שמתבצע בסשנים של 8-12 מפגשים, טיפול לייזר מתרחש בכ-5 מפגשים, וטיפולים נוספים לאחר פרק זמן של חצי שנה.


הוספת מאמר