• 21-10-2015
  • מאת master123456

מדפים

דגשים חשובים לבחירת מדפים לעסק

אין כמעט עסק אשר לא זקוק למדפים. בעזרת המדפים, אפשר גם לאחסן פריטים שונים, וגם להציג אותם לראווה. הם מהווים פתרון פרקטי מאד, נוח, ואף לא יקר במיוחד. עם זאת, יש לדעת כמובן, כי יש מגוון רחב מאד של מדפים שונים. איך נדע לבחור בסט המדפים אשר יתאים לנו? מהם כלל הדגשים החשובים ביותר לבחירה של המדפים? ואיך נדע שאנחנו משלמים מחיר הוגן עבור המדפים שאנחנו רוכשים? מאחר שיש לא מעט פרמטרים אשר חובה להתייחס אליהם, בחרנו לעזור לכם, ולעשות קצת סדר בכל הנתונים. אנו מקווים שהמדריך הבא יעזור לכם לבחור את המדפים שיתאימו לעסק שלכם, ומומלץ לעקוב אחרי כל הנקודות עקב בצד אגודל.

הנוחות, התצוגה, הגודל, ועדו נקודות חשובות על מדפים

? הוצאת המוצרים מהמדף - אחת הנקודות החשובות ביותר בבחירת מדפים, היא עד כמה זה חשוב להיות נוח להוציא את המוצרים השונים מהמדפים, ובאיזה צורה זה אמור להתבצע. זה נשמע לכאורה כמו שאלה מובנת מאליה, אבל יש כאן בעצם השפעות עצומות, ואף הדבלים משמעותיים. יש הבדל עצום בין מדף שמשמש בסופרמרקט שממנו כל מוצר צריך להיות בגבוה סביר, ואסור שהמדפים יהיו עמוקים מידי - לבין המדפים שיש במחסני ענק. במחסנים למשל, המדפים מעוצבים כך שלא בהכרח יהיה זה אפשרי להוציא את המוצרים מהחזית של המדף - אבל אולי דווקא יהיה חשוב יותר להוציא את המוצרים מקצה מסוים (בשיטת ראשון נכנס ראשון יוצא). על כן, אתם צריכים לתכנן את זה היטב, לחשוב על השיטה שבה המוצרים יצאו - וזה כבר יסנן עבורכם חלק ניכר מסוגי המדפים.

? משקל מקסימלי לנשיאה - עוד פרמטר חשוב מאד לבחירת מדפים נוגע ליכולת הנשיאה המקסימלית שלהם בק"ג. לכל מדף יש כמובן נקודה מקסימלית, אבל גם כאן הפערים הם גבוהים מאד. ישנם סטים של מדפים אשר יכולים לעמוד במקל מקסימלי של כמה מאות ק"ג בלבד, ואולי אף רק עשרות ק"ג. במדפים הללו נשתמש בעיקר בעסקים קטנים ואולי אפילו רק בבית - להצגה של פסלים דקורטיביים, לאחסון של ציוד משרדי, וכיו"ב. המדפים הגדולים יותר כבר יכולים לעמוד בכמה טונות והם יכולים לשמש אותנו למשל בחנויות מסוגים שונים (ישנן מערכות מידוף מיוחדות לספריות, למוצרי מזון, לצעצועים, וכיו"ב). כמובן שישנם המדפים שיכולים גם לעמוד במשקלים גבוהים עוד יותר, בעזרת הפתרונות של המדפים המודולריים. אלו הם המדפים שמשתמשים בהם בדרך כלל בתוך המחסנים השונים, בתוך מכולות אחסון, וכיו"ב.

מדפים לאיחסון

? מרווח בין המדפים - נדיר הוא המקרה שבו אתם רוכשים מערכת אחת של מדפים בודדים. ברוב המקרים, אם אתם זקוקים למדפים בעסק שלכם, אתם בעצם תרצו לבחור כמה מערכות מידוף שונות. השאלה היא כמובן איך אתם ממקמים אותן אחת ליד השניה? מה צריך להיות הרווח בין המדפים השונים ומי צריך לעבור ביניהם? האם צריך לעבור ביניהם אדם בודד? האם מלגזה צריכה לעבור בין המדפים? האם מדובר על כמה אנשים עם עגלות קניות? האם צריך להתקין סולמות במסוך למדפים והם צריכים להיתפס בהם היטב? כאמור, ישנן כמה אפשרויות שונות הנוגעות לאופי העסק שלכם - ולכן צריך לשים על כך את הדגש.

ומה עם העיצוב של המדפים?

לסיום, רק נרשה לעצמנו לציין שלעתים יש גם חשיבות לעיצוב של המדפים שאתם תבחרו לעסק שלכם. יש מקרים שבהם העיצוב הוא פחות חשוב - למשל כאשר מדובר על מחסנים. לעומת זאת, אם אלו מדפי תצוגה - יש חשיבות גבוהה לעיצוב שלהם, ועליכם להתחשב גם בנתונים הללו, כשאתם מחשבים את המחיר הסופי של המדפים.הוספת מאמר