• 23-11-2015
  • מאת master123456

מערכת אזעקה

מהם המקומות שבהם צריך וכדאי להתקין מערכת אזעקה?

התפקיד של מערכת אזעקה הוא לתת התראה מתאימה בפני פריצה אפשרית לתוך המקום. כיום, אנו מוצאים את המערכות הללו במקומות רבים. מצד אחד, המערכת מותקנת כמובן בבתים ובדירות של אנשים, וזאת בדגש בעיקר על בתים פרטיים צמודי קרקע, או על דירות בקומת קרקע ובקומה הראשונה - שכן אלו הדירות והבתים אשר קורצים יותר מכל לפורצים. כמובן שהמערכות מותקנות גם אצל גורמים עסקיים ומסחריים. לא מעט בעלי חנויות רוצים למנוע פריצות וגניבה של הקופה שלהם ושל המוצרים שהם מוכרים, בפרט אם הם יקרים. ישנן גם מערכות אזעקה לגופים גדולים וממוסדים יותר - בנקים, מרכזים מסחריים, בתי ספר, מבני ציבור, ועוד גופים רבים. אז איך בכלל מערכת האזעקה עובדת, איזה סוג של הגנה היא מספקת, ומה באופן כללי כדאי לדעת עליה?

להבין למה מערכת האזעקה זועקת לפתע

? רכזת וגלאים - לכל מערכת אזעקה יש בעצם שני מרכיבים חשובים. המרכיב הראשון הוא הרכזת, והמרכיב השני אלו הם הגלאים. התפקיד של הרכזת נעוץ כבר בשם שלה. זהו הגורם אשר מרכז לתוכו את כל הפעילות של האזעקה. באמצעות הרכזת גם אפשר להפעיל את האזעקה או לכבות אותה ע"י הקשת הקוד (ניתן גם להפעיל את האזעקה באופן ידני המרכזת, אם תאם נמצאים בצרה ורוצים להזעיק עזרה). הרכזת היא גם המרכיב שדרכו אפשר ליצור קשר עם מי שנמצא בתוך המבנה הפרוץ אם הוא זקוק לעזרה מכל סוג שהוא. הגלאים תפקידם בעצם להפעיל את האזעקה. כאשר הגלאים מזהים תזוזה מסוימת - הם שולחים מיד סימן לרכזת ואז האזעקה מופעלת. הרכזים הם מסוגים שונים – כולל גלאים שמזהים שינוי של נפח במקום, גלאי עשן וגז, גלאים שמבוססים על מגנטים בדלתות וחלונות, ועוד גלאים שונים.

? להגדיר שעות קבועות - אם תרצו, תוכלו גם להגדיר שעות הפעלה קבועות למערכות האזעקה השונות. מדוע כדאי לנצל תכונה זו? לפעמים אתם יוצאים מהבית ושוכחים להפעיל את מערכת האזעקה, ומה עשיתם בכך? מוטב לו לא הייתם מתקינים אותה מלכתחילה. אולם, בדיוק בגלל זה כדאי מאד לבחור מערכת אזעקה שיש אפשרות לתכנת באופן קבוע את שעת ההפעלה שלה. תוכלו למשל להגדיר שבכל יום בשעה 9 האזעקה תיכנס למצב של הפעלה, מבלי שאתם צריכים להתערב. כך גם אם שוכחים - האזעקה תמיד תהיה דרוכה.

? חיבור למערכות נוספות - אולי אחד מהיתרונות החשובים ביותר בהתקנה של מערכת אזעקה בעשור השני של המאה ה21, הוא שהמערכת יכולה להתחבר ללא מעט מערכות אחרות! כך למשל, ניתן לחבר את המערכת אל מצלמות במעגל סגור שמותקנות בבית או בעסק. המצלמות כידוע נועדו כדי לאפשר לכם לראות מה קורה בבית שלכם בהיעדרכם. אבל מה זה יעזור לכם אם אתם בכלל מחוץ לבית? התשובה היא פשוטה - גם האזעקה וגם המצלמות יכולות להתחבר למחשב האישי לשכם, למחשב בעבודה או לטלפון הסלולרי שלכם. כך ברגע שיש התראה של הפעלת אזעקה - אתם מקבלים דיווח חי על כל מה שמתרחש בבית שלכם - וזו רק דוגמה אחת לחיבורים האפשריים!

? איך מתקינים אותה? - תלוי מאד באיזו מערכת אתם תבחרו. ישנן מערכות קוויות שידועות באמינות הגבוהה שלהן ובמחיר הנוח שלהן. אך יש לקחת בחשבון כי התקנתן מסובכת יותר ודורשת פתיחה של כל התשתיות במבנה. לעומת זאת ישנן המערכות האלחוטיות שאמנם יקרות יותר - אבל התקנתן הרבה יותר פשוטה.

לא משחקים עם הביטחון שלכם

יש נושאים בחיים שאפשר להתפשר עליהם - אבל תחושת הביטחון וההגנה לשכם, זה לא משהו לשחק איתו. לכן ,השקיעו ברכישת מערכת איכותית שתדאג להרחיק פורצים וגנבים שונים מהמקום


הוספת מאמר