עיצוב הבית

  • 24-11-2015
  • מאת sharonkal80

שיש גרניט - הרולס-רויס של משטחי השיש


שיש גרניט מורכב מאבן קשה וחזקה הנחצבת מסלע גרניט הקיים בארץ ישראל. אבן הגרניט ניחנת בחזקתה הרבה ומכאן גם עמידותה ורמת שחיקתה הגבוהה.


יתרונותיו המובהקים של שיש גרניט הינם: הרכבו החזק של השיש, עמידתו בפני טמפרטורות גבוהות ונמוכות מאד, רמת תחזוקתו הנמוכה ויכולת עמידתו בפני חיתוכים שונים אשר נעשים עליו. אבן השיש העשויה גרניט נועדה לרוב לשימוש והרכבה במטבחים, רצפות, משטחי ריהוט ובחדרי אמבטיה. חוזקה, עמידותה והגעתה בשלל צבעים ומרקמים, תורמת לעובדת היותה אחת מסוגי השיש השכיחים, המועדפים והנרכשים ביותר עבור מטבחים וחדרי אמבטיה. מאחר ומטרתו של השיש לשרת את המשתמשים בו לאורך שנים רבות, רצוי ומומלץ לבחור בשיש בעל רמת עמידות גבוהה ואיכותית.


תכונותיו השונים של שיש גרניט:


  • צבעו של שיש העשוי מגרניט – שיש זה, מגיע במגוון רב של צבעים אשר מתאימים לכל סגנון ועיצוב. למותר לציין שחוזקו של שיש זה הינו דווקא בצבעיו הכהים, שיש הגרניט בעל מרקם הצבעים הכהים, עמיד יותר בספיגת חומרים, מכות ושריטות. לכן, מומלץ להשתמש בשיש גרניט בעל צבעים כהים.

  • שמירה ותחזוקה של שיש מסוג גרניט – רצוי למרוח מדי שנה את השיש בחומר בשם סילר. חומר זה מפחית את ספיגת חומרי הבישול השונים בשיש ובכך מקטין את כמות הכתמים העלולים להיווצר בו.


שימושיו השונים של שיש הגרניט:


  • חיפוי רצפה – הגרניט משמש כמרצפות המשוות מראה יוקרתי ואקסקלוסיבי לחללים המרוצפים בהם. ניתן לשלב את חיפוי רצפת הגרניט בכל אזור וחדר במבנה ולהיעזר במגוון הצבעים הרב של השיש על מנת להתאימו לכל עיצוב מתבקש.

  • שיש מטבח – שיש הגרניט הינו הבחירה האולטימטיבית לשימוש במטבחים.

  • שיש בחדרי הרחצה – ניתן לשלב את שיש הגרניט בארונות האמבטיה השונים. הגרניט מעצים את יופיים של חדרי הרחצה ומשווה להם מראה עיצובי, ייחודי ויוקרתי.

  • סוגי ריהוט שונים – ניתן להשתמש ולשלב את שיש הגרניט ברהוטים שונים כדוגמת, שולחנות פינת האוכל, שידות, שולחנות קפה וכו'.


דני חפץ שיש הינה חברה בעלת ניסיון רב ועשיר בתחום ייצור ושיווק שיש למגזר הפרטי. לחברה מגוון רחב של משטחי שיש במרקמים, סוגים וצבעים שונים. לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים, יש ליצור קשר דרך פרטי ההתקשרות המופיעים באתר.


הוספת מאמר