לימודים אקדמאיים

  • 24-11-2015
  • מאת sharonkal80

שירותי תמלול – למה צריכים אותם?

אז מה זה בכלל תמלול?

תמלול זהו למעשה העברת קובץ מצורת שמע לתוכן כתוב. תמלול שיחות זוהי דרך מקצועית לקחת שיחה ולתרגם אותה למילים כתובות. בתמלול יש לכלול את המילים כמו שהן נאמרות, אך גם את האינטונציות, צחוק, הפרעות והתייחסות לעצמים שלא נאמר שמם.

אז למה בעצם צריך שירותי תמלול?

על פניו נשמע שכל אחד יכול לעשות תמלול, שזו לא בעיה לבצע שירותי תמלול של שיחות לבד מבלי שירותיו של אדם מקצועי ומיומן, שזה קל לקחת הקלטה של שיחה ולעבור שורה שורה, לשמוע, לעצור ולכתוב. בסך הכל באמת שזה לא נשמע מאוד קשה. אז אני ניסיתי וזה כלל לא קל כמו שזה נשמע. תחילה, לבצע תמלול כלשהו מבלי להיות מיומן, מקצועי ועם המיכשור המתאים לוקח הרבה, הרבה, הרבה זמן. כך לדוגמה שיחה של עשר דקות שהוקלטה דרך הטלפון לקח לי כשעה לתמלל, מה גם שיש מילים שקשה לקבוע איך הן נאמרו ולמה באמת התכוון הדובר. מאחר והתמלול לרוב לא נעשה לשם הנאה אלא כראיה לבית משפט, לצרכים אקדמאיים או לצורך דומה, ישנה חשיבות גדולה לכל מילה, ועל כן התמלול חייב להיות מדוייק ונכון. אז הבנתי שעדיף שתמלול שיחות יעשה על ידי גורם מקצועי המספק שירותי תמלול מאחר והוא בעל מיומנות ומכשור מתאים, אבל איך אדע לבחור בין כל נותני השירות המוצעים בתחום התמלול.

דגשים לבחירה נכונה ומוצלחת:

  • לנותן השירות יש אתר המפרט את כל השירותים והמוצרים המוצעים על ידו.

  • קבלת הצעת מחיר מסודרת על ידי ספק שירות התמלול.

  • ניתן לראות דרך אתר האינטרנט המלצות על השירות על ידי לקוחות קודמים.

חשוב לזכור שלא רק תוכן השיחה עצמה, אלא גם הלך הרוח והצורה בה הדברים נאמרו בשיחה חשובים, לכן גם הם צריכים להיכלל בתמלול וצריכים להיעשות על ידי אדם מקצועי עם יכולת הבנה ואבחנה בין השורות. מומלץ לקחת חברה טובה ורצינית מתחום שירות התמלול כדי שכל התוכן, בין אם הוא עיקרי או משני, יכלל בתוך התמלול.הוספת מאמר