• 25-11-2015
  • מאת asafsuff

שמירה על בריאות השיניים של בעלי החיים

חשבתם שלילד ההולך על 4 שלכם לא צריך לצחצח שיניים? טעות! גם כלבים סובלים מבעיות שיניים, דלקות חניכיים ועוד שלל הנאות קטנות שכאלה, שיכולות לפגוע מאד באיכות החיים. איך למנוע בעיות מבעוד מועד? בכתבה שלפניכם.


בטבע, זאבים מצליחים לשמור על שיניהם על ידי כרסום עצמות, גזעי עצים וכו', וגם אם יש להם מחלה כלשהי הקשורה לשיניים או לחניכיים, סביר להניח שהם לא ירצו ששאר חברי הלהקה ידעו על כך, כדי לא לשדר חולשה.
עם זאת, הכלב הביתי שלנו אינו זאב, ולכן צריך לעבוד על מנת לשמור על בריאות השיניים וחלל הפה של הכלב. בין השאר נוכל לסייע לו על ידי סיפוק צעצועים שניתנים לכרסום ויוצרים את אותה הפעולה שבטבע- עצמות מיוחדות ומשחקים המיועדים לכלבים, שכרסומם ועצם חיכוך הפה והשיניים בהם, מסייעים בניקוי חלל הפה והשן.
כמו כן, חשוב להקפיד לצחצח לכלב שלנו שיניים. נוכל לעשות זאת באמצעות משחה מיוחדת בטעם בשר- מריחתה על האצבע שלנו ושפשוף עדין של השיניים והחניכיים של הכלב, או לחילופין נשתמש באצבעון, כמו זה שבעזרתו מצחצחים לתינוקות את שיני החלב.

בעיות של אבן שן אינן רק בעיות של אסתטיקה. מעבר לריח הרע שמדיף פיו של כלב הסובל מאבן שן ומדלקות הנגרמות כתוצאה ממנה, החיידקים עשויים לנדוד אל מערכת הדם ולפגוע באיברים חיוניים כמו כבד, כליות ואף הלב! 

אם אתם לא בטוחים בבריאות חלל הפה של כלבכם, מומלץ מאד להגיע לבדיקה וטרינרית. וטרינר ידע בקלות לאתר דלקות, אבן שן, עששת ושאר צרות שתוקפות את פיו הלא מטופח של כלבכם.


הוספת מאמר