• 29-11-2015
  • מאת kidumyashir

איטום לקראת החורף

איטום לקראת החורף

באיטום לרוב נזכרים לאחר שכבר החל החורף, כאשר מתגלה דליפה של מים או גרוע מכך – שמים לב לנזק שהצטבר ונגרם לרכוש. זה יכול להיות תיקרה מתקלפת, רהיטי עץ שנרקבו או ריח רע המעיד על הרטיבות שפשתה בנכס. תחום האיטום הוא כינוי כללי לשלל טכניקות שמביאות בסופו של דבר לבידוד ומונעות חדירה של נוזלים לבית. זה לא נחמד לגלות שהבית שלכם צריך איטום, היות ולרוב כשמגלים זאת הנזק כבר נעשה, אבל זה עוד יותר לא נעים לגלות זאת כאשר השכן מלמטה פונה אליכם, היות והנזק שנעשה בדירה שלו בעקבות פיצוץ צינור, למשל, הוא באשמתכם. לכן, ולו רק בשביל לשמור על שכנות טובה, כדאי לדאוג לדברים מראש. לפי חוק המקרקעין התשכ"ט-1969 כל בעליה של מרפסת פתוחה אחראי למניעת מעברי רטיבות מהמרפסת שלו אל דירת השכן שמתחתיה. כן, גם מבחינת החוק אתם אחראיים.

אז מה כבר אפשר לעשות?

איטום נעשה בשלל דרכים, והכל תלוי במקום אותו רוצים לאטום. בסופו של דבר מדובר בסוגים שונים של פולימרים. ישנן יריעות ביטומניות המוצמדות לאזור הנאטם על ידי המסה של הפולימר באמצעות להבת מבער, יש העושים זאת באמצעות מריחת זפת והקפדה על כניסתה לכל החריצים והסדקים הקיימים ויש המעדיפים לעשות זאת באמצעות בתקל שהיא יצירת בטון בעלת משקל קל. את ההחלטה לגבי החומר בו ישתמשו לביצוע איטום ייתן בעל המקצוע שתשכרו, ולכן הוא צריך להיות אדם מיומן בעל ניסיון רב, שכן אדם שאינו מבין היטב ואין שולט בחומר – עלול לעשות טעויות שיביאו לנזק לא קטן כלל לרכוש שלכם. מעבר לכך – ברגע שתתגלה הטעות יהיה צורך בהסרה של שכבות רבות מהגג שלכם, כך שתסבלו גם מרטיבות וגשם, גם מהוצאת כספים לא קטנה וגם מבזבוז זמן יקר.

אז מה מתאים לי?

שימוש ביריעות ביטומניות אינו מתאים לכל סוגי הגגות. איטום זה מתאים במקרה ומדובר בגג חדש העשוי מבטון. היריעות גמישות וחזקות אבל אינן מתאימות לגג שבו כבר בוצע בעבר איטום אקרילי. במקרה כזה יש להוריד את השכבות הקודמות, אחרת היריעות לא ידבקו כמו שצריך והאיטום לא יהיה איכותי. במידה ועל הגג כבר הודבקו בעבר יריעות מסוג זה – אין להדביק עליהן שכבה נוספת אלא לחרוץ בהן חריצים עם סכין ולקלף אותן.

חברת ארגמן איטום, מציעה ללקוח את כל סוגי האיטום הקיימים. החברה הינה בעלת ניסיון של 10 שנים ואחראית על כל סוגי האיטום שהיא מבצעת.  כל שנותר הוא לתת לאנשי המקצוע של החברה לאבחן את מצב הגג שלכם ולפי ההבחנה להתאים לכם את הכיסוי הטוב ביותר.


הוספת מאמר