• 29-11-2015
  • מאת kidumyashir

זיפות גגות מושלם לחורף נהדר

זיפות גגות מושלם לחורף נהדר

זפת היא חומר שלרוב מתקשר לנו עם קיץ. הים כחול, החול זהוב ואנשים מהלכים להם בהנאה על החוף עד שהם נתקלים בחומר הזה, השחור משחור שנדבק לרגליים ואינו משאיר כל סיכוי להוריד אותו, גם לא עם מקלחת הגונה וקרצוף טוב. התכונה הזו, שהופכת את הזפת לכה מעצבנת, מתגלה כתכונה חיובית ביותר כאשר מגיעים לעונה אחרת – החורף. עונה זו שמאופיינת במזג אוויר קר ורטוב, מציבה לנו ברירה אחת: למצוא חומר איטום טוב, כזה העמיד למים, שלא ירד במזג אוויר מלא גשם ויישאר עמיד. כל שנותר לנו הוא להשתמש בזפת, אותה אחת שנדבקה בקיץ ולא הסכימה לרדת מהרגליים – ולהדביק אותה לגג, כך שתאטום אותו, לא תאפשר לקור לחדור, ולא תרד ממנו לעולם.

זולה וותיקה

זיפות גגות היא טכניקה וותיקה, ויש לא מעט בתים בישראל שכבר התנסו בה. כאשר מחליטים להשתמש בזפת כחומר איטום צריך לזכור שיש לה יתרונות אך גם חסרונות. היתרון העיקרי שלה הוא שניתן להשתמש בה שוב ושוב. לעומת היריעות הביטומניות, אותן לא ניתן להדביק אחת על השנייה, את הזפת אין כל בעיה למרוח בשכבות. החיסרון: חייבים לסייד אותה. כן, את הזפת השחורה חייבים להלבין בכל שנה ולסייד. ללא הסיד הזפת מתכלה ועל הטכניקה הזו חייבים לחזור באופן שנתי. הזפת מופקת מחומר אורגני, כמו עץ, והיא נוחה מאוד לשימוש. בעלי מקצוע מיומנים יקפידו שהיא תכנס בכל החריצים והסדקים בכדי למלא אותם ובכך למנוע רטיבות וקור.

יתרונות שלא חשבנו עליהם

זיפות גגות מעניק לבעל הנכס לא רק בידוד מקור ורטיבות אלא גם כמה יתרונות נוספים, שלרוב לא חושבים עליהם בעת זיפות הגג. הזפת המתייבשת מרחיקה מהמקום גם חרקים, מכרסמים וציפורים. כאשר מוסיפים לזפת גם את הסיד בכל שנה, ולמעשה – מלבינים אותה, מונעים מקרני השמש לחדור פנימה. מדובר בהבדלים הבסיסיים של שחור ולבן וכמות החום החודרת פנימה. ההלבנה הזו מונעת מקרני השמש והחום לחדור לתוך החדרים הפנימיים של המבנה וכך למעשה נוצר הבידוד, שמגן עלינו בחורף מהקור אבל גם בקיץ – מהתחממות המבנה.

חברת ארגמן איטום מציעה ללקוח זיפות גגות באופן מקצועי, המתבסס על עשר שנות ניסיון. החברה מעניקה גם שירות בידוד באמצעות חומרים נוספים, כגון יריעות ביטומניות או יציקת הבטון קלת המשקל "בטקל". אנשי המקצוע של ארגמן איטום ידאגו שכל החריצים, עד האחרון והקטן שבהם יהיו אטומים ויעניקו לכם גם חורף וגם קיץ – מבודדים מפגעי מזג האוויר.


הוספת מאמר