• 29-11-2015
  • מאת master123456

תיקון ניתוח אף

תיקון ניתוח אף

במקרים של ניתוח אף כושל ניתן לבצע תיקון. מומחה לתיקון ניתוח אף חייב להיות איש מקצוע בעל ניסיון, הכשרה ורקע עשיר. במאמר הבא נסביר באיזה מקרים כדאי לבצע את התיקון ונבין איך בוחרים מנתח פלסטי ברמה גבוהה

ניתוח אף נחשב לאחד ההליכים הקוסמטיים המורכבים והמסובכים ביותר. במידה והניתוח הראשוני מתבצע על ידי מנתח לא מנוסה, התוצאות עלולות להיות גרועות. הסכנה נובעת גם מליקוי אסתטי באף וגם בחוסר תפקוד פונקציונאלי. בנוסף, חשוב להבחין בין שתי תופעות שונות שלאחריהן ניתן לבצע תיקון:

א. פגמים בתוצאות - המקרים הנפוצים בהם גברים ונשים פונים לניתוח קוסמטי מתואמים בשל פגמים בתוצאות. פגמים אלו הם למשל בליטות סחוס קטנות, אי סדירות של העצם בגב האף או פגמים בסימטריה של קצה האף והנחיריים.

בניגוד למה שנהוג לחשוב, פגמים בתוצאות לא תמיד נגרמים בשל חוסר מיומנות של המנתח או היעדר ניסיון. הפגמים מתפתחים בחודשים שאחרי הניתוח המקורי, עקב שוני ברמת ההצטלקות הפנימית אצל מנותחים. הפעולה והתיקון מתבצעים לרוב על ידי המנתח המקורי, ללא תמורה נוספת ובתמורה לתשלום לבית החולים ולמרדים בלבד.

ב. נזק מבני - אלו תופעות חמורות יותר שבאות לידי ביטוי בנזק מבני. הנזק מופיע בעקבות כריתת יתר של סחוסים, ביצוע פעולות א-סימטריות, שימוש בטכניקה לקויה מצד המנתח, הורדה מוגזמת של עצמות גב באף וגם פגיעה במבנה הנחיריים ובדרכי הנשימה. את הנזק המבני מסובך יותר לתקן, אך מנתח פלסטי ברמה גבוהה יכול להתמודד איתו.

אפשר לזהות נזק מבני שדורש תיקון ניתוח אף על ידי שקעים קשים בצידי האף, חוסר הגדרה של קצה האף וגם התמוטטות של סחוס. תוצאות מן הסוג הזה מחייבות שיחזור ושימוש בשיטות שונות של השתלות סחוס וטכניקות תפירה. במידה והניתוח הראשוני מבוצע בצורה גרועה והתוצאות הן של נזק מבני לאף ולנחיריים, חשוב לבדוק האם חלקים שלמים של המבנה הטבעי נפגעו גם הם, הוצאו או הושחתו.


איך בוחרים מנתח אף?

כדאי מלכתחילה להשקיע בבחירת מנתח פלסטי שמתמחה בניתוחי אף. אפשר לקבל המלצות על מנתחים, להגיע לפגישת ייעוץ ולהתעניין לגבי ניסיון, רקע והכשרה. אין סיבה להתבייש ורצוי לשאול את המנתח כמה שיותר על ההיסטוריה שלו. המנתח חייב להיות ערוך לתופעות לוואי ונזקים בלתי צפויים. תיקון ניתוח אף שונה מהותית מניתוח אף ראשוני, היות ולא תמיד ניתן לדעת מראש מה היקף הנזק שנגרם לשלד הפנימי.


הוספת מאמר